‘Vergi indirimi kabul edildi’

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

‘Vergi indirimi kabul edildi’

Torba Kanun Teklifi hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vergi İndiriminin kabul edildiğinin müjdesini verdi.

TBMM Genel Kurulunda, vergi indirimi, Esnaf Ahilik Sandığı kurulması, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarının yapılandırılması gibi bir dizi düzenleme içeren torba kanun teklifi kabul edilerek, yasalaştı.

Torba Kanun Teklifi hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Öncelikle Çanakkaleli esnafımıza ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Torba kanun ile beraber borçların yapılandırıldığı gibi vergisini düzenli ödeyen esnaflarımıza indirim kolaylığı sağlanıyor” dedi.

Esnaf ahilik sandığının kurulacağını belirten Turan, “Esnaf Ahilik Sandığı, bizim kültürümüzde olan bir uygulama. Osmanlı döneminde de esnafı koruma altına almak adına uygulanan bir sistem. Kurulacak olan sandıkla beraber esnafımız ekonomik açıdan yaşadığı sıkıntılara burada çözüm bulacak. Oluşturulacak olan fon ile yaşadığı maddi sıkıntıları aşacak. Esnaf her zaman ekonominin bel kemiği olmuştur” dedi.

Eskiden hükümetlerin vatandaşların üzerine vergi üstüne vergi eklediğini artık vergi indirimlerinin gündeme geldiğini söyleyen Turan, “Uzun zamandır vatandaşlarımız tarafından vergi indirimi dile getiriliyordu. Vergisini düzenli ödeyenlere %5 indirim yapılacak. Daha önce de birçok kez vergilerin yapılandırılmasını sağladık. Vergi indirimi ile beraber esnafımız ekonomik açıdan bir yükten kurtulmuş olacak.” dedi.

Turan, “Kanun ile beraber tarımsal sulama nedeniyle olan elektrik borçları tarımsal kredi alacakları da yeniden yapılandırılacak. Tarım alanında marka bir kent olan Çanakkale’miz için bu uygulama önemlidir. Kredi alacaklarının düzenlemesi ile beraber çiftçilerimize uygulanan faiz oranı %11 olarak sınırlandırılacak. Bunun yüzde 6’sı hazine, yüzde 5’i çiftçi tarafından karşılanacak. Elektrik borçları yeniden yapılandırılacak ve ilk taksidi 2017 Ekim ayının sonuna kadar ödenebilecek. Umarım bu düzenleme esnafımıza ve çiftçilerimize hayırlı olur” dedi.

Haber Merkezi

 


ak parti ak-parti-grup-başkanveikili bülent turan Çanakkale müjde vergi-indirimi-kabul-edildi Bu haber 24/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com