Çanakkaleli istedi, Bakan söz verdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkaleli istedi, Bakan söz verdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Çanakkale yatırımlarının anlatıldığı toplantıya katılanlar, Bakan Arslan’a taleplerini iletti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Çanakkale yatırımlarının anlatıldığı toplantıya Çanakkale’deki Resmi Kurum ve Kuruluş, Belediye Başkanları, Esnaf Odaları, STK’lar, Parti Temsilcileri ve Muhtarların yanı sıra çok sayıda Çanakkaleli ilgi gösterdi. Bakanlığın Çanakkale İli için yaptığı, devam eden ve yapacağı yatırımların anlatıldığı toplantının sonunda, programa katılan Çanakkaleli erk sahiplerinden talepleri alındı. Bunun üzerine söz isteyen Çanakkale Merkez Işıklar Köyü Muhtarı Ali Alp 2000 nüfuslu Işıklar Köyüne PTT şubesi istedi. Bakan Arslan, 4500 nüfus altına şube verilmediğini ancak kendilerine mobil bir şube tahsis edecekleri sözünü verdi. Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ise Çanakkale – Ankara uçak seferlerinin her gün olması yönündeki talebi üzerine Bakan seferlerin haftanın 7 gününe çıkarılacağını belirterek benzer bir çalışmayı da İstanbul seferleri için yapacaklarını belirtti. Çan Belediye Başkanı ve Yenice Belediye Başkanının talepleri ilçelerine mevcut ulaşım yollarının standardının yükseltilmesi oldu. Bu konuda da yine Bakan Arslan, Belediye Başkanlarının bu yol taleplerinin bir an önce karşılanacağı doğrultusunda söz verdi.

Engin Ören


ahmet arslan Çanakkale ulaştırma-denizcilik-ve-haberleşme-bakanı vatandaşlar-isteklerini-iletti yatırımlar Bu haber 24/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 136 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com