Çanakkale’de Tarihi Uyarı

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de Tarihi Uyarı

‘Anayasa Değişikliği’ni tartışmak üzere kentimize gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Prof. Dr. Süheyl Batum Çanakkale’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Öncelikle Ayvacık bölgesinde depremzedeleri ziyaret eden Feyzioğlu ve Batum, daha sonra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulundu. Ziyaretin ardından Çanakkale Barosu’na geçen Feyzioğlu, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, baro yönetimi ve geçmiş dönem başkanları ile beraber basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basına yaptığı açıklamada öncelikle deprem bölgesindeki izlenimlerini aktaran Feyzioğlu, 30 ve daha fazla konteynere ihtiyaç olduğunu aynı zamanda bir an önce depremzedelerin evlerine kavuşmak istediğini söyledi. Anayasa değişikliği ile ilgili ise Cumhurbaşkanı ve siyasi iktidarın kandırıldığını söyleyerek bir kez daha kandırılmamaları gerektiğini belirtti. Feyzioğlu; “Bizim görevimiz milletin aldanmaması için bu referandumdan küresel güçlerin istediği ‘Evet’i değil, Türk Milleti’nin milli menfaatinin gereği ‘Hhayır’ı çıkartmaktır. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız üçüncü kez aldatılsın istemiyoruz” diye konuştu.

FEYZİOĞLU DEPREM BÖLGESİNDEYDİ

Baroda gerçekleştirdiği ziyarette basına açıklamalarda bulunan Şarlan, şunları söyledi;

“Depremzede Yörük vatandaşlarımıza ziyarette bulunduk. Ne zaman kalıcı konutların inşasına başlanacağını merak ediyorlar. Bu konuda kendilerine Bakanlığımız tarafından mutlaka bilgi verilecektir. Sizin vasıtanız ile en üst makama iletmiş olalım. Biraz önce belediyemizdeydik, Ülgür Başkan da hizmetlere devam edeceğini söyledi.”

“FELAKETE SÜRÜKLERSİNİZ DEDİK”

“Anayasa değişikliği ile ilgili anlatmaya çalıştığımız şu, ‘birilerinin avuçlarının içinde bir şey var. Milletine sonuna kadar güvenenler paketi açıklayanlardır. Paketi açıkladıklarında milletin ne cevap vereceklerini bilenler ise sadece hakaret, tehdit etmekte ve sövmektedir. Türk Milleti’nin kararını verirken bilgilenmesini önlemeye çalışmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımız, siyasi iktidar kendi açıklamalarına göre f tipi suç örgütü tarafından aldatılmışlardır. Bu aldatma 2010 öncesine dayanmakta… Anayasa değişikliğinde ise zirveye çıkmaktadır. Bizzat bu Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın ve Hükümetin yetkililerinin açıklamalarına dayanan bir derlemedir. Anayasa değişikliği taslağını 2010’da yazanlar siyasi söyleme göre f tipi suç örgütünün ideologlarıdır. O tarihte bu değişiklik geçerse Türkiye’yi felakete sürüklersiniz. Yargı ele geçer, milli olan her şey ele geçirilir, milli her kurumu yok ederler diyen bizdik. Aldatılmalarını maalesef önleyemedik. Demek ki doğru söylemişiz. O gün aldatıldılar, aldatılmayan diyenler bizlerdik.”

“CUMHURBAŞKANI 3 KEZ ALDATILDI”

“İmralı’dan gelen mektup için işte barış dediler. Mektubu okuduğumuzda bu mektupta barış yok. ‘Ortadoğu’da çok büyük savaşların başlayacağını ilan ediyor’ dedik. Hepsi belgelidir, yazdık, yayınladık. Çünkü çete reisi Kürt sorununun çözülmesi için buradaki sınırların değişmesi gerekir diyordu. Sınırlar değişmeden Kürt sorunu çözülmez diyen bir mektubun neresi barış mektubu idi. ‘Aldatılıyorsunuz yapmayın’ dedik. ‘Biz adatılmayız’ dediler. Bunun bedelini ödedik. ‘Biz aldatılıyorsunuz’ demiştik. İş işten geçtikten sonra ‘aldatıldık’ dedi.  2010’da bölücü örgüt ve f tipi suç örgütü evet propagandası yapmışlardı. 2017’ye geldiğimizde 2010’da başlanan projenin son noktasını koymak için örgütler ve arkalarındaki kuklalar yine Sayın Cumhurbaşkanı’nı ve siyasi iktidarı yazdıkları ve ellerine verip işte bunu savunacaksın dedikleri Anayasa Değişikliği paketi ile üçüncü kez aldattılar. Biz, aldatılmasınlar diye çok uğraştık maalesef geri çektiremedik. Milletin önüne gelmek üzere o zaman bizim görevimiz milletin aldanmaması için bu referandumdan küresel güçlerin istediği ‘Evet’i değil, Türk Milleti’nin milli menfaatinin gereği ‘Hayır’ı çıkartmaktır. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız üçüncü kez aldatılsın istemiyoruz.”

Eren Aşnaz


anayasa-değişikliği Çanakkale metin-feyzioğlu süheyl-batum türkiye-barolar-birliği-başkanı Bu haber 24/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com