Hindibalı Ekonomi

6 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hindibalı Ekonomi

Milli İstihdam Seferberliği, teşvik yatırımları, vergi ve primlerde indirimler bazı vatandaşlar için bir umut ışığı olarak görülse de durum bazıları için aynı değil.. Ekmek parasını çıkarmak zorunda olanlar kendi imkânlarını sonuna kadar zorlamaya devam ediyor.

Emeklilik ve yaşlılık maaşı ile geçinmekte oldukça zorlanan vatandaşlar geçinmenin yollarını arıyor. Gençlere yönelik istihdamı teşvik programları işsizliği önleme ve üretimi artırma da ciddi bir yol kat edecek.  Yaşlı insanlar da kendi imkânları ile geçinmenin yollarına bakıyor. Yol kenarlarından hindiba toplayıp satış yapan yaşlı teyze uzun zamandır bu yolla ekmek parasını çıkarmaya çalışıyor.

Satışını zaman zaman pazarda yaptığını ifade eden teyze; “Lokantalara da bazen hindiba otunu satıyorum. Bu  yol kenarlarında kendi kendine büyüyen bir ot. Ekşili salatası çok güzel olur. Ekmek paramı çıkarıyorum, çalışmak zorundayım” diyerek durumunu ifade etti.

Dilek Akşen

 

 

 

 


bireysel-imkanlar Çanakkale ekmek-parası hindiba milli-istihdam-seferberliği teşvik-yatırımları Bu haber 23/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 207 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com