DENTUR Çanakkale’nin Nesini Sevdi?

6 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

DENTUR Çanakkale’nin Nesini Sevdi?

Geçen sene Ramazan Ayında GESTAŞ A.Ş. tarafından kiralanıp Çanakkale Boğazı’nda iftar programları düzenlenen ‘Erdoğan Yazıcı’ isimli feribotun bağlı olduğu DENTUR, şimdilerde Çanakkale’de başka bir seferi yapmaya hazırlanıyor.

Çanakkaleli Sivil Toplum Kuruluşları ve Çanakkaleliler, Midilli seferlerinin ısrarla Odunluk İskelesi, Babakale veya Assos’tan yapılmasını isterken, Çanakkale’yi çok seven firma ise Midilli seferini Küçükkuyu’dan yapmaya hazırlanıyor.

Öğrenilene göre Çanakkaleli siyasiler, Çanakkalelilerin sağ duyusuna kulak verip önümüzdeki günlerde bu şirketin nereden sefer yapması gerektiğine karar verecekler. DENTUR firması, GESTAŞ adına seferleri Küçükkuyu’dan yapması halinde Çanakkale esnafı bu seferlerden hiçbir ekonomik çıkar elde edemeyecek.

Midilliden gelecek olan turistlerin büyük bir bölümü alışverişini körfezdeki ticarethanelerden yapıp geri dönecek. Yunanistan anakarasından oldukça uzakta olan midilli halkı, tüm yaşamsal ihtiyaçlarını büyük bir bölümünü ayvalık ve dikili bölgesinden karşılarken geri kalanının da Küçükkuyu ve  bölgesinden karşılayacak olması, Çanakkale esnafının bir ayağına gelen bir şansı daha kaçırmış olduğu tartışma konusu oldu. Çanakkale esnafının umutları da idareciler sayesinde bir kez daha suya düşmüş oldu.

Güngör Yıldız

 

 

 

 

 

 


Çanakkale dentur Erdoğan Yazıcı feribot gestaş Bu haber 23/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 347 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com