Çanakkale’den 5484 başvuru

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’den 5484 başvuru

Çanakkale’de Çipli Kimlik Kartlarına şu ana kadar 5484 kişi başvuru yaptı. Başvurusu alınan vatandaşların kartları adreslerine PTT Kargo ile ulaştırılacak.

Nüfus cüzdanlarının yerini yeni Çipli Kimlik Kartlarına bırakmaya başladığı 2 Ocak 2017 tarihinden bu yana tüm Türkiye’de yeni Çipli Kimlik Kartlarına çok yoğun bir talep olmuş, tüm ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün koridorlarında da uzun kuyruklar oluşmuştu.  Yeni yılın ilk gününden şu zamana kadar tüm Türkiye’de toplam 2 milyon vatandaş bu kimlik kartlarına sahip olmak için başvuru yaparken, bu 2 milyon vatandaşın 750 bini yeni Çipli Kimlik Kartlarına kavuştu.

Konuyla alakalı gazetemize açıklama yapan Çanakkale İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ayten Bulunmazer 21.02.2017 tarihi saat 14:00 itibari ile Çanakkale’de bu kimlik kartlarına 5484 kişinin başvurduğunu belirterek şunları söyledi; “Çanakkale’ de Ocak ayının ilk günlerinde çok yoğun bir başvuru oldu. Biz bu Çipli Kimlik Kartlarının dağıtılmasında önceliği öğrencilere verdik. Şu an için yoğunluk biraz daha azalmış durumda. Üç gişe olarak hizmet veriyoruz ve bir kişinin işlemi 10 ile 15 dakika kadar sürebiliyor. Dün saat 14:00 itibari ile Çanakkale’de 5484 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan vatandaşların Çipli Kimlik Kartları PTT Kargo ile ikamet adreslerine teslim edilmeye başlandı.”

Engin Ören


başvurular Çanakkale çipli-kimlik-kartı ptt-kargo Bu haber 23/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 150 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com