Başkan Gökhan’dan Aliyeva Eleştirisi

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan’dan Aliyeva Eleştirisi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, önceki gün katıldığı Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın toplantısında referanduma yönelik ilginç değerlendirmelerde bulunurken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in eşini Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilan etmesini eleştirdi.

Çanakkale Belediye Başkanı olarak görülmediğini ifade ederek konuşmasına başlayan Gökhan; “Bir referandum var ‘Evet’çi de ‘Hayır’cı da bu ülkenin evladı. Ayrışmaya kesinlikle müsaade etmeyin. Çevrenizdeki insanlara düşmanlık derecesinde yaklaşmayın. Çünkü bunun 17 Nisan’ı da var. 17 Nisan’da yüz yüze bakacağız. Eğer bu süreçte birbirimizi kırar döker düşman beller, silah çeker ya da engellersek. 17 Nisan sabahı yüz yüze bakamayız. Bu bir referandum, seçim değil. Anayasanın yararlı olup olmadığına bakacağız… Televizyonlar var, broşürler dağıtılacak. Kendinize göre karar vereceksiniz. Bunun sonuçları ile  bilgileneceksiniz. Mutlaka ve mutlaka oy kullanmaya gitmelisiniz. Görevinizi yapmak zorundasınız. Lütfen özellikle şunu rica ediyorum 16 Nisan’a kadar şartlanmadan, bir siyasi görüşü içinizde tutmadan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, bugün başka bir iktidar yarın başka bir iktidar olacağını unutmadan, böyle bir sistemin Türkiye iyilik getirip getirmeyeceğine ya da ülkeyi geri dönülmez bir noktaya getirip getirmeyeceğine bakmalıyız.” diye konuşarak düşmanlık gütmemek gerektiğine dikkat çekti.

GÖKHAN’DAN ALİYEVA’YA ELEŞTİRİ
“Herhangi birini ya da siyasi partiyi görmeden şöyle düşüneceksiniz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden kuruluyor bunun nasıl olacağına karar vereceksiniz. Anayasa toplumsal sözleşme demektir. Bu ülkede her siyasi, dini, etnik görüşten insanlar oturup sözleşme yapıyoruz. Bu sözleşmeye dayanarak da yasalar çıkarılıyor. Bu şartlar bizler için iyi mi? Bu ülkenin kurtulması için mücadele verenlere uyuyor mu? Azerbaycan Başkanı Aliyev karısını birinci başkan yardımcısı yaptı. Bu ne demek? Aliyev’e bir şey olursa hanımefendinin ülkeyi yönetmesi demek. Hanımefendinin bu noktadaki kapasitesi nedir? Var mı yok mu? Seçildi mi? Hayır!”

Yıldız Sağlam

 


aliyev eleştirisi Çanakkale Çanakkale Belediyesi referandum şoförler-ve-otomobilciler-odası-toplantısı Ülgür Gökhan Bu haber 23/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 129 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com