Eğitim İŞ: ‘Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz’

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eğitim İŞ: ‘Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz’

Eğitim-İş Çanakkale Şubesi, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla önceki gün Müjdat Gezen Sanat Merkezine yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Eğitim-İş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müjdat Gezen ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin geçtiğimiz günlerde Akit TV’de hedef gösterilmesinin ardından yaşanan bu saldırı, siyasi iktidarın referandum süreciyle birlikte iyice tavan yapan nefret söylemlerinin sonuçlarından biridir.

Bu nedenle, Atatürk devrim ve ilkelerine yürekten bağlı, cumhuriyet değerlerinin savunucusu, yaptığı özverili çalışmalar ile örnek bir sanatçı olan Müjdat Gezen ve dünyanın ilk parasız özel okulu Müjdat Gezen Sanat Merkezi, gerici zihniyetler tarafından tehdit olarak görülmektedir.

Eğitim-İş olarak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yapılan saldırıyı bir kez daha kınıyor, sanat Merkezi’nin tüm öğrencilerine, eğitmenlerine ve kurucusu Müjdat Gezen’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hukuksuzluğun biteceği özgür, demokratik bir Türkiye özlemiyle, Müjdat Gezen’in yanında olduğumuzu belirtiyoruz.”

Haber Merkezi


Çanakkale eğitim iş kınama müjdat-geze-sanat-merkezi saldırı Bu haber 21/02/2017, Salı günü yayınlandı, 148 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com