‘Kedidir Kedi’

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

‘Kedidir Kedi’

Çanakkale İsmetpaşa Mahallesi Set Boyu Caddesinde bulunan Baz istasyonun içine giren iki kedi, akıllara trafo olayını getirdi.

2015 yılında şehir içine yapıldığı için İDA Dayanışma Derneği tarafından protesto edilen ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şehir içinde Baz istasyonu kalmayacak şeklinde söz vermesine rağmen bu sözden sonra kurulduğu ileri sürülen Baz istasyonuna, etrafındaki emniyet çitlerini aşarak iki kedi girdi. Sevimlilikleri ile dikkat çeken kediler, akıllara 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimler sırasında elektriklerin kesilmesini trafoya bağlayan o dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın “Trafoya kedi girmiş” açıklamasını getirdi.

O dönemde elektrik trafosuna girip oy sayımı sırasında 15 dakika kadar elektrik kesintisine yol açan kediler, Çanakkale’de Baz istasyonuna girmesiyle telefon hatlarında kesinti yaratacak mı bilinmez ama istasyon etrafındaki güvenlik önlemlerini bir kez daha gözden geçirilmesi gerekiyor gibi görünüyor.

 Engin Ören

 

 

 


Çanakkale ismet-paşa-mahallesi kediler-trafoya-girdi set-boyu trafo Bu haber 20/02/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 111 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com