Deprem Öğrencilerine Eğlenceli Destek

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Deprem Öğrencilerine Eğlenceli Destek

Ayvacık depreminde en çok etkilenen çocuklar oldu. Birçok çocuk evlere ve kapalı yerlere girmek istemezken, yapılan oyuncak ve kıyafet yardımları ile mutlu oluyorlar. Ayvacık Yukarıköy’de bulunan depremzede çocuklar, dün itibari ile konteynırlardan yapılan okul ile eğitime başladı.

Ayvacık’ta yaşanan depremden etkilenen çocuklar Yukarıköy’de yapılan konteynır okulda eğitime başladı. Çocuklar, deprem sonrası kapalı yerlere girmek istemezken, kendileri için açılan etkinlik çadırı ve yapılan oyuncak ve kıyafet yardımları ile birazda olsa mutlu oldu.

EĞİTİM ARASINDA ETKİNLİK ÇADIRI

Eğitim hayatı yarıda kesilen depremzede çocuklar için açılan etkinlik çadırında çocukların etkinlik amaçlı akşama kadar vakit harcamaları ve eğlenmeleri sağlandı. Aynı zamanda, çocukların deprem psikolojisini atabilmeleri için oyuncak ve kıyafet yardımları yapılırken, başlayan eğitim ile arada kalan zamanın kapatılmasının sağlanacağı belirtildi.

EĞİTİME BAŞLANDI

Eğitim hayatı yarıda kesilen depremzede çocuklar için 168 metreden oluşan konteynırlar ile konteynır okul yapıldı. 1 anasınıfı olmak üzere 4 derslikten oluşan okul eğitime başladı. Eren Aşnaz


ayvacık-depremi Çanakkale eğitim eğlenceli-destek konteynır-okul Bu haber 19/02/2017, Pazar günü yayınlandı, 92 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com