Altınok’tan “Neden Evet?”

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Altınok’tan “Neden Evet?”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, referandum sürecine yönelik açıklama yaparak neden “Evet” dediklerini anlattı.

“Türkiye 16 Nisan’da referanduma gidiyor. Anayasamızın ‘değiştirilemez’  hükmündeki ilk 4 maddesi korunarak millete gidiyoruz. 18 Maddelik değişiklik teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisinin ortak kararı doğrultusunda; çabuk karar alan, hızlı uygulayabilen, sorumluluğu olan aynı zamanda  hesap verebilir bir yürütme organı  için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni milletimizin takdirine sunuyoruz.

TBMM’de MHP ile birlikte aldığımız değişiklik teklifi kararı, yıllardır tartışılan ancak sözden öteye götürülemeyen tartışmaları ortadan kaldıran,  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi öngören cesaretin ve kararlılığın bir adımıdır.

16 Nisan’da bunu vatandaşımıza, milletimize soracağız ‘evet’ mi, ‘hayır’ mı  diyorsunuz? MHP ile AK Parti’nin birlikte yaptığı teklife, karşı çıkan partilerin olmasını gayet doğal karşılıyoruz. Çünkü bu Demokrasiye inancımızın ve Demokratik, çok sesli bir Türkiye olduğumuzun kanıtıdır. Referandum propagandalarında herkes görüşünü ileri sürecektir. Ancak bu asla bölünmeye, iç karışıklık çıkarmaya ve parçalanmaya yol açmamalıdır. Açmayacaktır da…

Biz AK Parti Kepez Belde Teşkilatı olarak Evet diyenler ile Hayır diyenler arasında bir uçurum varmış gibi bir  ötekileştirmenin içinde olmayacağız böyle bir tuzağın içine düşmeyeceğiz. Herkes bizim insanımız, bu ülkenin bireyleridir.

İnsanlarımız düşüncelerini özgür biçimde ifade etme yetisine sahiptir. Toplumu germeme adına bu anlamda biz siyasetçilere sorumluluk düşüyor. Aklı selim ile hareket etmede örnek oluşturmalıyız ki, bireyler de özgür iradelerini yansıtabilsinler, tercihlerini yapabilsinler. Referandumu Linç kampanyasına dönüştürme ve kara propaganda aracı olarak kullanmak isteyenlere asla izin vermemeliyiz. Biz Ak Parti belde teşkilatı olarak; değişiklik teklifinin Türkiye için yararını anlatacağız. 18 maddenin neden önemli olduğunu milletimize gidip anlatacağız. Birlikte Türkiye için, Demokrasi için,  Demokratik Türkiye için el ele vermek zorundayız. Gönül isterdi ki; bütün partiler kendi düşünce ve iradelerini birleştirerek yeni bir anayasa hazırlamaya katkı sunsunlar gayret göstersinler. 18 Madde ileri sürüldüğü gibi AK Parti’nin tek başına aldığı bir kararın ürünü değildir. Bu teklif Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti’nin beraberce uzlaşarak millete götürdükleri bir tekliftir. Uzlaşma tekliflerimiz ne yazık ki Ana muhalefet partisince somut gerekçeye dayanılmaksızın  reddedilmiştir. Kendilerine teklif yapın denilmesine rağmen bir teklif de getirmemişlerdir.  Ak Parti ve MHP gerekirse CHP tarafından yapılan Teklifin de halk oyuna sunulması hususunu dile getirmesine rağmen bu husus da CHP tarafından reddedilmiştir.

Milletin egemenliği için ‘Evet’ diyoruz. Kaynağını milletten alan bu teklife evet diyoruz. Haydi Kepez, Haydi Çanakkale, Haydi Türkiye… Geleceği daha aydın bir Türkiye için evet…”

Haber Merkezi


akp-kepez alper altınok başkan Çanakkale evet neden-evet referandum-süreci Bu haber 18/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 227 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com