AKP İl Başkanına Yenice’den %65 Cevabı

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AKP İl Başkanına Yenice’den %65 Cevabı

“ Önce Termik Santrale Hayır Deyin de, Sonra Referandum İçin Evet Oyu İsteyin”

Referandumda Yenice ilçesinden yüzde 65’in üzerinde ‘Evet’ oyu beklediklerini söyleyen AKP İl Başkanı Yeşim Karadağ’a, Yeniceli olan CHP üçüncü sıra milletvekili adayı Metin Ümit Ural’dan ve CHP Yenice İlçe Başkanı Mehmet Gerçek’ten cevap geldi.

Yenice Halkı, Esnafı Emekçisi Artık Kandırılmak İstemiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Mehmet Gerçek, “Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ Yenice teşkilatlarıyla bir araya gelip İlçe teşkilatı, Kadın kolları ve Gençlik kollarıyla istişarelerde bulunmuş, Yenice’den % 65 oy beklediklerini söylemiş. Keşke masada oturup istişarelerde bulunacağına halkın içine inip, esnafın kapısını çalıp sorunları dinleyip, söz verip de yapılmayan işlerin hesabını verseydi..Hele birde köylere gidip de seçim vaatlerinin yerine getirilip getirilmediğini inceleyip köylüye cevabını verebilseydi. Yenice halkı, esnafı emekçisi artık kandırılmak istemiyor bu güne kadar verilen sözlerin tutulmasını ve de bölgede yapılacak önemli işlerde kendi görüşlerinin alınmasını istiyor, siyasilerin baskısıyla bürokrasinin masa başında alacağı kararların uygulanmasını istemiyor” dedi.

%65 Evet Oyu Yerine %65 Hayır Oyu Çıkarsa Hiç Şaşırmasınlar

Gerçek, “AKP  İl başkanı çok iddialı, Yenice halkı ve köylüsüyle görüşerek mi bu iddiada bulunmuş, kendilerine söz verip de yapılmayan işlerle ilgili köylere gidip köylerde kandırıldıkları için bu işleri yapamadıklarını, artık akıllandıklarını bundan böyle kendilerine güvenmelerini ve üç vakitte sözlerin yerine getirileceğini söyleseydi bari. Ayrıca bu kez Yenice’ye hiç  güvenmesinler bu bir seçim değil, referandumdur Yenice halkı Kurtuluş savaşında yaşanılmışları bilerek Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e ve Demokrasi’ye sahip çıkacaktır.Bekledikleri % 65 evet oyu yerine % 65 hayır oyu çıkarsa hiç şaşırmasınlar..Kış aylarında Yenice soğuktur, yollar buzludur aman dikkat etsinler düşüp bir yerlerini kırmasınlar tedavi edecek hastanemiz bile yok” şeklinde konuştu.

Termik Santral yapımına göz yummak istediniz

Cumhuriyet Halk Partili, 1 Kasım Genel Seçimleri 3.sıra Milletvekili Adayı olan, çevre, tarım ve hayvancılık konularında çalışmalarıyla dikkat çeken  Yeniceli Metin Ümit Ural’da konuya dikkat çekerek, “ Yenice halkı, köylüsü, üreticisi artık uyandı, gidin sallayıp uyutacak sonrada istediğiniz gibi kullanacak başka insanlar, başka yerler  bulun, artık Yenice halkını köylüsünü uyutamayacaksınız, aldatamayacaksınız, siz aldatılabilirsiniz ama artık onlar aldanmayacak. Kazdağlarının bağrına olumsuzluklarını bile bile Termik Santral yapımına göz yummak istediniz,  bürokrasi bile siyasi baskı ile yörede yaşayan halkın görüşünü  dikkate almadan, yapılan sulama yatırımını bile hiçe sayarak bu işe olur vermeye çalışıyor, bu ne iş bunun altından nasıl kalkacaksınız, önce gelin halkın sesine kulak verin sonra halkla birlikte Termik Santrale hayır deyinde sonra referandum için evet oyu isteyin kimin yanında olduğunuzu halkımız köylümüz görsün anlasın” dedi.

Halkın Topraklarını Satıp Şehre Göç Edip Üretici Değil Tüketici Olmasını İstiyorsunuz

Ural, açıklamasında şöyle dedi: “Tarımdan, üretimden ayrı istihdam çözümü düşünmek nedir anlamak mümkün değil, tarım ve üretimi destekleyin, aracıların değil üreticinin kazanacağı sistemi kurun bakın göreceksiniz o zaman,  zor şartlarda asgari ücretle çalışmak isteyen köylü kalacak mı? Siz bunu değil emeğin sömürülmesini, halkın topraklarını satıp şehre göç edip üretici değil tüketici olmasını istiyorsunuz.

Yenice halkı Çanakkale ilinde üretilen günlük sütün % 20 sini üretiyor, sütün ve hayvancılığın birlikler üzerinden komisyonunu ise Yenice süt birliği değil, Çanakkale süt birliği kullanıyor bunun nedenini halka üreticiye  açıklayın önce. Artık yavaş yavaş alışmaya başlayın, Yenice değişime hazırlanıyor. Bu bir seçim değil, Cumhuriyet ve Demokrasi oylaması, anzavurun eşkıyanın Yenice’de yaptıklarını Yenice’liler çok iyi biliyor, artık yeni eşkıyalar oluşmasını istemiyor. Yenice’de Hayır cephesi oluşturduk, çalışmalarımızı parti gözetmeksizin partiler üstü bir ve beraberlik içinde sürdürüyoruz, eşlerimizle birlikte kapı kapı, sokak sokak, köy köy dolaşıp anayasa değişikliğini halkımıza anlatacağız, sizin nasıl kandırıldığınızı, nasıl kandırdığınızı anlatacağız ve bilmelisiniz ki; Yenice sizin % 65 beklentinizin tersine referandumda değişimle size gereken cevabını verecektir”

Cemal Oral


AKP Çanakkale anayasa-değişikliği CHP Çanakkale chp-yenice-ilçe mehmet-gerçek referandum ümit-ural yeşim karadağ Bu haber 18/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 33 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com