142. Toplantısında gündem pazar yeri

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

142. Toplantısında gündem pazar yeri

Sivil Toplum Platformunun (STP) 142´inci toplantısı gerçekleşti. 

Sivil Toplum Platformunun (STP) 142´inci toplantısı Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur başkanlığında Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık kapalı pazar yerinin yeni projeni tanıtmak istediğini ancak projenin bir şekilde engellendiğini söyledi.

Biga Kapalı pazar yeri projesinin bütün olarak tamamlandığında ilçenin önemli ihtiyaçlarına çözüm üretecek bir noktada olduğunu vurgulayan Işık, “Direk olarak pazar yerindeki esnaflarımızı ilgilendirdiği için öncelikle onların görüş ve önerilerini almaya çalıştık. Fakat esnafımız  o alanın yeniden düzenlenmesi konusunda istekli olmadıklarını bize ilettiler. Biz kapalı pazar yerinin daha dertli toplu olması ve otoparkları ile daha rahat kullanılsın istedik. Hem alış veriş edenler hem esnaflarımız için daha güzel bir alan olsun diye çalışma yaptık. Ancak pazarcı esnafımız bir an önce hatta üzeri açık olsa bile geçmek istediklerini ifade ettiler. Bizde üzeri açık olarak kullanılmasının uygun olmadığını, hızlıca Biga kapalı pazar yerini kullanıma açacağımızı söyledik” diye konuştu.

İHA


142incitoplantısı biga-esnaf-ve-sanatkarlar-odası biga-ticaret-ve-sanayi-odası-toplantı-salonu Çanakkale ibrahim-mutur sivil-toplum-platformu Bu haber 18/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 140 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com