Gider: “Bizim Argümanımız Çok Sağlam”

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gider: “Bizim Argümanımız Çok Sağlam”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ile birlikte partisinin İsmetpaşa Mahalle Başkanlığı’nın açılışını yaptı.

AK Parti Çanakkale teşkilatı, referandum çalışmalarına hızlı başladı. Ayvacık’ta yaşanan deprem sonrası bölgeye, iki defa ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Gider, Merkez İlçe Başkanlığı tarafından İsmetpaşa’da kurulan Mahalle Başkanlığının açılış törenine katıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Gider, “CHP’ye yüklenerek anayasa değişikliğinin millete sormayacaksak kime soracağız. Türkiye’yi parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçirebilmek için halkımıza gidiyoruz. Halkımıza soracağız” dedi.

AK Parti grubu olarak bir tek şeyi söylediklerini kaydeden Gider, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yeni sistemi Millete soralım başka bir şey istemiyoruz. Meclisten yüzde yüz ‘Evet’ de çıksa millete soracağız dedik. Bunu Genel Başkanımız her platformda deklare etti. Ama CHP ne dedi ‘Hayır’ sormayalım dedi. Bir siyasi parti düşünün bir konu, bir tartışma oluyor, diyor ki; bunu millete sormayalım. Böyle bir şey olamaz. Eğer millete sormayacaksak sen niye siyasi partisin. Millete sormayacağız da, kime soracağız. Onlara göre sorulacak olanlar belli. Askerlere, mahkemeye, bürokrasiye soracaksın ama bizim yapımızda o yok. Bizim genlerimizde o yok. Bizim güvendiğimiz tek bir yer var oda yüce Türk Milleti. Bize ondan başka hiç kimse talimatta, görev de veremez. Onun için biz milletimize soracağız dedik”

TBMM’de yaşanan olayların benzerlerinin, alanlarda yaşanabileceğini ifade eden Gider, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Çünkü CHP’nin ortaya sürebileceği bir argüman yok. Anayasa değişikliğine niye ‘Hayır’ deneceğini anlatabileceği bir konu yok. Bizim davamız net, bizim argümanımız çok sağlam. İstediğimiz sistemin bir tane geçerliliği var. ‘Bu memleketin daha iyi yönetilmesi’ başka hiçbir niyetimiz yok.”

Haber Merkezi

 


ak-parti-çanakkale ayhan gider Çanakkale hüseyin babacanoğlu ismetpaşa-mahalle-başkanlığı yeşim karadağ Bu haber 17/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 135 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com