Eski Konteynırlar Yenilendi

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eski Konteynırlar Yenilendi

Ayvacık İlçesi Bademli Köyü’ne gönderilen konteynırların içlerinin kullanılamaz halde olduğu iddia edilen sosyal medya fotoğrafları, gazetemizin daha önceki sayısında haber olmuştu. Deprem bölgesine yaptığımız ziyarette, yetkililer konteynırlar ile ilgili gazetemize açıklama yaptı. 

İÇDAŞ Çelikhaneler Müdürü Eyüp Tan, konteynırların Düzce depreminden getirilen konteynırlar olduğunu, gelen 500 konteynırdan yalnızca 150’sinin yeni olduğunu belirterek, konteynırların ekiplerce yenilendiğini ve yaşanabilir hale getirildiğini açıkladı.

“İÇDAŞ OLARAK EKSİKLİKLERİ TAMAMLADIK”  

Getirilen konteynırlarda ufak tefek eksiklikler olduğunu ancak bunların ekiplerce düzeltildiğini ve tamamlanarak yaşanabilir hale getirildiğini açıklayan Tan; Bademli’de 22 konteynırımız var. Devlet tarafından getirilen konteynırlarda ufak tefek eksiklikler vardı. Özel idare ve İÇDAŞ olarak tüm eksikliklerini tamamladık. Vatandaş için oturur hale getirdik. Bugünde su kanallarımız için sucular gidiyor. Elektrik zaten gitti. Sıfır olmaz ancak sıfır konteynır şekline geldi. Sizde biliyorsunuz ki 500’den fazla konteynır geldi. 700’ü bulacak. Bunların sadece 150 tanesi sıfırdı. Bademli’dekiler, Van’dan değil Düzce depreminden gelen konteynırlardı. Onları adam ettik. Vatandaşın şu an kullanabileceği hale getirdik. Birkaç aile temizlik yapmaya başladı. Su kanalizasyon işleri de bugün bitiyor. Rahat bir şekilde konteynırlarda oturmak isteyen oturacak” dedi.

Eren Aşnaz


ayvacık bademli-köyü Çanakkale deprem deprem-bölgesi konteynırlar yeni-konteynırlar Bu haber 17/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 162 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com