THK 92. Yılını Kutladı

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

THK 92. Yılını Kutladı

Türk Hava Kurumu Çanakkale Şubesi, kuruluşunun 92. Yıl dönümünü Çanakkale Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği törenle kutladı.

Türk Hava Kurumu 92. Yılını dün Çanakkale Cumhuriyet Meydanında saat 11:00’da gerçekleştirdiği törenle kutladı. Törene Türk Hava Kurumu Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra, Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığından Subay ve Astsubaylardan oluşan 13 rütbeli asker katıldı. Ayrıca üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan Genç Kanatlar Topluluğu ile birlikte yine THK’nın Model Uçak Kursana katılan ve sertifika almaya hak kazanan Çanakkale Ömer Mart Ortaokulu ve Kumkale Ortaokulu öğrencileri törende hazır bulundu. THK Çanakkale Şube Başkanı Metin Meriç’in Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Büstü önüne çelenk koymasıyla başlayan program, Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunarak devam etti. Törende konuşma yapan TKH Çanakkale Şube Başkanı Metin Meriç konuşmasında; “Cumhuriyetin ilk yıllarında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve halkımızın olağan üstü desteğiyle çıktığımız yolda THK olarak birçok başarıya imza attık. Kurumumuz birçok önemli projeyi başarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin tek havadan yangın söndürme filosuna sahip olan THK, yurt içi ve yurt dışında orman yangınları ve afetlere havadan başarı ile müdahale edebilecek kapasiteye ulaştı. Zira şu anda Avrupa’nın en büyük yangın söndürme filosuna sahibiz. Hava ambulansı hizmetiyle hasta ve yaralılara acil hava ulaştırma desteği sağlayan kurum, her yıl binlerce gence ücretsiz havacılık eğitimi vermeye devam ediyor. 2016 yılında Çanakkale şubemiz ve şubemize bağlı havacılık kol ve kulüplerinde 18 dönem model uçak kursu verildi. Bu kurslarda 148 kişi başlangıç, 13 kişi tekâmül ve 9 kişi rehber öğretmen olmak üzere 170 kursiyer model uçak kursu gördü” dedi. Konuşmanın ardından model uçak kursuna katılan öğrencilere sertifikaları THK Şube Başkanı ve Yöneyim Kurulu Üyeleri tarafından verildi. Tören, sertifika takdiminin ardından sona erdi.

Engin Ören


92yıl Çanakkale cumhuriyet meydanı tören türk-hava-kurumu-çanakkale Bu haber 16/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 102 defa görüntülendi
*