Depremzedelere Genel Sekreterlikten Psikolojik Destek

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Depremzedelere Genel Sekreterlikten Psikolojik Destek

Ayvacık’ta süreklilik arz eden depremler neticesinde konuyla ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, psikologlar ile depremzedelere destek olduklarını ifade etti.

Genel Sekreter Yeşildağ, yaptığı açıklamada “Yaşanılan olayların psikolojik yönü oldukça önem arz etmektedir. Yaşanan her sarsıcı olaydan sonra bireyler farklı travmatik tepkiler gösterebiliyor ve uyum sürecini güçleştirebiliyor. İşte tam da bu noktada Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak depremzedelere psiko-sosyal destek vermek, bu önemli süreci kolay ve psikolojik yönden en hasarsız şekilde atlatabilmek için psikiyatri uzmanlarımız, psikologlarımız ve sosyal hizmet uzmanlarımız ile her daim depremzedelerimizin yanındayız. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce kurulan acil müdahale ekibinde sahada depremzedelere psiko-sosyal destek vermek üzere görevlendirilen, Çanakkale Devlet Hastanesinde görevli 2 psikologumuzun yanı sıra; Ayvacık Devlet Hastanesinde depremden etkilenen hasta ve yakınlarına da bu konuda destek vermek amaçlı yine Çanakkale Devlet Hastanesi personeli olan toplamda 3 psikiyatri uzmanı, 5 psikolog, 3 sosyal çalışmacının görevlendirmeleri yapılmıştır. Tüm halkımıza geçmiş olsun diler, her daim yanlarında olduğumuzu ve bu zor günleri birlikte atlatacağımızı belirtmek isterim.” dedi.

Haber Merkezi


ayvacık Çanakkale depremzedeler kamu hastaneleri birliği kerim-yeşil-dağ psikolojik-destek Bu haber 15/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 107 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com