Başkan Gökhan; “Herkes Nutuk okumalı”

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan; “Herkes Nutuk okumalı”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan eğitime destek amacı kapsamında okul ziyaretlerine devam ediyor.  Başkan Gökhan, son olarak Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine ‘Atatürk’ün Söylevi’ni dağıttı.

Okul yönetimleri tarafından belirlenen listeler doğrultusunda kentteki ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerin okuyabileceği, hikâye kitabı ve romanların temini sağlanmaya devam ediliyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, göreve geldiği günden bu yana her yıl kentteki okulların ihtiyaçlarına yönelik ziyaretler gerçekleştiriyor. Okul kütüphanelerinin geliştirilmesi adına katkılarına devam eden Çanakkale Belediyesi son olarak Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine 120 adet “Nutuk”  adlı eseri dağıttı.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Timur Uygun tarafından kapıda karşılanan Başkan Gökhan 8/B Sınıfı öğrencilerine “Nutuk” adlı eseri dağıtırken; “Bu Mustafa Kemal Atatürk’ün söylevidir. Cumhuriyet nasıl kurulmuş sorusunu soran herkesin okuması gereken kapsamlı bir eserdir.  Cumhuriyeti korumak için ne yapmamız gerektiğini öğütleyen bir söylevdir. Bugünümüzü anlamak için geçmişimizi anlatan en güzel eserdir. Her evde bulunması, herkesin okuması gerekir. O dönemin tüm bilgisini içerir” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan; TEOG Sınavına hazırlanan Cumhuriyet Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerine bir de müjde verdi. Sınavda 120 soruyu doğru cevaplandıran ve dereceye giren öğrencilere güzel bir armağan vereceğini ifade etti.

Dilek Akşen

 


atatürk-ün-söylevi Çanakkale Çanakkale Belediyesi eğitime-destek nutuk Ülgür Gökhan Bu haber 14/02/2017, Salı günü yayınlandı, 185 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com