Hastanelerde Sıra Rezaleti

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hastanelerde Sıra Rezaleti

Çanakkale Devlet Hastanesi koridorlarında sıranın kendisine gelmesini bekleyen hastaların oluşturduğu kuyrukların sonu görünmüyor.

Sağlık alanında yapılan çok sayıda düzenleme, hastanelerde yaşanan yoğunluğu azaltmakta yeterli olmuyor. Çanakkale Devlet Hastanesi Radyoloji Bölümünde, röntgen çektirmek için bekleyen hastalar, koridorlarda uzun kuyruklar oluşturuyor. Önce sıra numarası almak için dakikalarca ayakta sıra bekleyen vatandaş, sonrasında da aldıkları sıra numarası neticesinde doktor kapısında beklemek zorunda kalıyor. Radyoloji Bölümünün koridorlarında bırakın ilerlemeyi nefes almakta bile güçlük yaşayan hastalar, durumdan şikayetçi… Koridorlarında zorlukla ilerlenen Çanakkale Devlet Hastanesi’nde her hafta gördüğümüz bu manzaranın sonu gelmeyecek gibi görünürken, zaten ayakta durmakta dahi zorluk yaşayan hastaların bu problemi çözülecek gibi durmuyor.

Engin Ören

 


Çanakkale çanakkale devlet hastanesi hasta-kuyruğu rezalet sıra-problemi Bu haber 13/02/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 243 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com