Vekil Gider: “Karar alma mekanizmalarını güçlendirelim”

6 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vekil Gider: “Karar alma mekanizmalarını güçlendirelim”

Çanakkale AK Parti İl Teşkilatı tarafından 56. Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de katıldı.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısına Milletvekili Gider’in yanı sıra İl Başkanı Yeşim Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ve yönetim kadrosu ile partili vatandaşlar katıldı. Divan ,Heyetinin seçilmesinin ardından İl Başkanı Karadağ ve Milletvekili Gider konuşma yaptı. Yapılan konuşmada Çanakkale’de yaşanan Ayvacık depremi ve Yeni Anayasa Seçimi vurgusu yapıldı.

İlk olarak kürsüye çıkan İl Başkanı Karadağ, Ayvacık’ta bir depremde yapılan yardımlar ve referandum hakkında şunları söyledi; “Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Depremin yaşandığı ilk gün Milletvekilimiz Ayhan Gider Bey, ben ve il Yönetim Kurulumuz oradaydı. Tüm vatandaşlarımızı gezdik ve onlara geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Valimiz, İl Özel İdaremiz, AFAD ve Kızılayımız oradaydı.  Sayın Bakanımız oradaki vatandaşlarımıza söz verdi. Yaz sonuna kadar tüm depremzedelerimizin evleri yeniden inşa edilecek ve kendilerine teslim edilecek. Yine Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan Bey aracılığı ile 1 milyon 200 Bin TL depremde evleri hasar gören vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere nakdi olarak Çanakkale’mize geldi. Yeni gündemimiz halk oylaması Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Y-Tayyip Erdoğan bu Anayasa maddelerini dün onayladı. Bugünde Yüksek Seçim Kurulu bizim halk oylaması tarihimizi netleştirdi. 16 Nisan 2017 Biz bu referanduma, halk oylamasına AK Parti Teşkilatları olarak hazırız.”

Karadağ’ın ardından kürsüye çıkan Milletvekili Gider ise; “Çanakkale’mizde çok sayıda deprem yaşadık. Allaha Şükür ki can kaybımız yok. Vatandaşımızın yarasını en seri şekilde sardık ve bu süreci iyi atlatması için çalıştık. Bir referandum sürecine girdik. Mecliste gergin ve zorlu bir süreçte referandum kararı aldık. Mecliste alınan karar, sistem değişikliğini millete soralım biz bunun için mücadele verdik. CHP bunu millete sormayın diye mücadele verdi… Bu nasıl bir anlayış? Kürsüyü işgal ettiler. O kürsünün kıymeti benden çok daha üsttedir. O kürsü Milletin kürsüsü. Siz amacınız ne olursa olsun kürsüyü işgal edemezsiniz. Sadece kürsüyü geri aldık. Bunları misli ile meydanlarda kahvelerde yaşayacağız. Saldırıları karşılık verelim diye yapacaklar. Biz memleket daha iyi yönetilsin istiyoruz. Bunun için karar alma mekanizmalarını hızlandıralım diyoruz” diye konuştu. Eren Aşnaz


akpçanakkale ayhan gider Çanakkale çanakkale-il-teşkilatı il-danışma-meclis-toplantısıa Bu haber 12/02/2017, Pazar günü yayınlandı, 188 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com