Unlu Mamül Denetimleri Sıklaşıyor

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Unlu Mamül Denetimleri Sıklaşıyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, 4. Meslek Grubu ile toplandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak, un ve unlu mamuller, tatlı ve şekerleme, bağcılık ile zeytin ve zeytinyağı yağı ürünleri üretimi ile iştigal eden üyelerden oluşan 4 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile toplandı. Toplantı; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı T.Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Selçuk Erdoğan ve Genel Sekreter H.Sema Sandal ile Meslek grubu sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar ve yazışmalar hakkında bilgi verildi.
DENETİMLER SIKLAŞIYOR
Toplantıda ilk olarak un ve unlu mamuller sektöründe özellikle ekmekte kayıt dışı üretim ve satışının yapıldığı dile getirilerek, denetimden sorumlu kurumlara denetimlerin sıklaştırılması konusunda yazı yazılmasına karar verildi. Zeytinyağı üretiminde karasu sorunu ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile görüşülmesine karar verildi. 4 No’lu Komite Başkanı Bahar Yurt, Güney Marmara Gıda Kümesi projesi kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Proje ile kümeye dahil olan firmaların ihracat kapasitelerinin arttırılması, sektörde ihtiyaç duyulan eğitim ve analizlerin yapılmasının amaçlandığı belirtildi.

Haber Merkezi

 


Çanakkale Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası dördüncü-meslek-grubu toplantı unlu-mamüllere-denetim yönetim kurulu Bu haber 11/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 126 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com