“Hayır’lara Vesile Olsun!”

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Hayır’lara Vesile Olsun!”

ÇATÜMSİAD yönetim kurulu tarafından Çanakkale’ye davet edilen İçişleri Eski Bakanı Meral Akşener, MHP Genel Başkan Adayı, 11 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Kolin Hotel’de ‘Milli İrade’ başlığında konferans verecek.

GEÇMİŞE BAKIŞ

Kolin Hotel’de Meral Akşener’in Çanakkale programının anlatılması amacıyla düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan ÇATÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Uz, “Çanakkale’nin Çalışkan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği olarak eski İçişleri Bakanımız, Milliyetçi Hareket Partisi döneminde meclis başkanlığını da yapmış olan Sayın Meral Akşener’i Çanakkale’mize davet ettik. Malum Türkiye’de yeni bir süreç yaşanıyor, bir referandum süreci var. Bu referandum süreci öncesinde Milliyetçi Hareket Partisinde bir kongre süreci yaşanmıştı. Bu kongre sürecinde birbirinden kıymetli dört kıymetli aday Genel Başkanımızla yarışmak üzere bir kongre talebinde bulunmuşlardı. Delegelerimizin de onayını alarak bir kongre talebinde bulunmuşlardı. Anayasamızda ve seçim kanununda belirtildiği üzere ‘5/1 delegelerin imzası toplanır, olağanüstü kongre yapılır’ maddesine istinaden talebimizi Genel Merkezimize iletmiştik” diyerek geçmişi özetledi.

BİR ‘HAYIR’ İŞLEMEK ÜZERE

Uz; “Süreci hepimiz yakından takip ettik; bize bu kongre tüm yasal ve adilane, insanlığa ve adalete uygun bir süreç yürütmemize rağmen kongre yaptırılmadı. Sebepleri ise hepinizce malumdur. Hemen akabinde Türkiye bir askeri darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz tarihinde bir askeri darbe girişimi yaşandı. Bu darbe girişimin ardından Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı televizyonlara çıkarak ülkenin gündemine referandumu getirdi. O günden bugüne de Sayın Meral Akşener, Türkiye’nin çeşitli illerinde bu konuyla ilgili olarak bu konudaki fikirlerini beyan etmiştir. Türk Milliyetçilerinin, vatanseverlerin, Türkiye’yi seven, önce ülkem diyen herkesin sesi olabilmek üzere, bu referandum sürecinde bir hayır işlemek üzere,  hayır’ı anlatmak adına Sayın Meral Akşener Çanakkale’de olacak. Çanakkale’de yaşayan, ülke hassasiyetini içinde barındıran tüm vatandaşlarımızla hep birlikte bu gidişata bu darboğaza son vermek adına ve gür sesle haykırmak adına 11 Şubat 2017 tarihinde saat 14.00 da başlayacak konferansa tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

AMACIMIZ FİKİRLERİN ÖZGÜRCE İNSANLARIMIZA ULAŞMASI

İşadamı ve  MHP  Çanakkale eski İl Başkanı İsmet Balkan ise  “Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bizlerde Çanakkaleliler olarak Anayasa Değişikliğini içeren maddelerin daha fazla irdelenmesi, halk tarafından daha iyi anlaşılmasını istiyoruz. ÇATÜMSİAD olarak aramızda kurduğumuz komisyonun çalışmaları doğrultusunda Sayın Meral Akşener’i Çanakkale’ye davet etmiş bulunuyoruz. 11 Şubat 2017 tarihinde saat 14.00’da gerçekleşecek olan konferans ile hemşerilerimizi Meral Akşener ile bir araya getirmiş olacağız. Amacımız fikirlerin özgürce insanlarımıza ulaşması, demokrasinin de gereği budur. İnsanlarımız ve Türkiye’nin sağlıklı bir düşünceye erişmesini arzuluyoruz. Hepinizin de bildiği gibi Meral Akşener, MHP Genel Başkanlığına adaylığı vardı. Ardından örneği görülmemiş bir şekilde bu kongre gerçekleşmedi. Ardından ‘Özgür İrade’ adı altında birçok ilde konferanslar, toplantılar geniş katılımlarla gerçekleştirdi. Daha sağlıklı bir demokrasinin ülkemize hakim olmasına adına Sayın Meral Akşener’in kesinlikle halkımız tarafından dinlenmesini arzu ediyoruz. İnşallah, demokrasi ve ülkemiz adına çok güzel bir konferans olacak” dedi.

 Cemal Oral


Çanakkale çatümsiad konferans meral-akşener milli-irade yönetim kurulu Bu haber 10/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 126 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com