‘HAYIR’ için ortak hareket kararı

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 ‘HAYIR’ için ortak hareket kararı

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara’yı makamında ziyaret etti.

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder beraberindeki parti temsilcileri, Saadet Partisi İl Başkanı ve temsilcileri ile bir araya geldi. Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette referandumdan ‘HAYIR’ neticesi çıkması için ortak hareket etme kararı çıktı. Ziyarette konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, “1974’te Saadet Partisi ile CHP bir oldu ve bu ülkeye toprak kazandırdı. Tekrar beraber olursak bu ülkeye daha çok şeyler kazandırırız” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Düşünmeden oy verirsek bu referandumdan ‘EVET’ çıkar. Ama düşünerek oy verirsek hiç şüphesizdir ki sonuç ‘HAYIR’ olacaktır. Bu ülke bizim. Bu ülke felakete sürükleniyor. Tarafımızı bir kenara bırakıp, ülke selameti ve geleceği için ortak hareket etmeliyiz. Gözünü Türkiye’ye dikmiş dış mihrakların oyununa gelmeyelim. Bu mihraklar ki aynı oyunu Mısır, Suriye, Irak gibi ülkeler üzerinde de oynadı ve şu an o ülkelerdeki gelinen nokta bellidir. Her şeyin tek bir adamın kontrolünde olması ülkeyi iyi yerlere getirmez. Bu Anayasa değişikliği değil, bu bir proje. Bu proje ülkeyi parçalama projesi. Ama bu millet nasıl Çanakkale’de işgalcilere geçit vermediyse yine geçit vermeyecek.”

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder ise yaptığı konuşmada; “Doğruda birleşiyor olmak suç değil. Demokrasiyi oylarken tarafımızı bir kenara bırakacağız. Bunların istediği Sultanlık. Tek kişinin yönlendirmesiyle siyasi partiler önemini kaybediyor. Biz bu referandum için siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak toplumun her kesimi ile ortak hareket edeceğiz” dedi. CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, referandumda ‘HAYIR’ kampanyası kapsamında bastırdıkları broşürleri ulaşabildikleri herkesle paylaşıp, ülke geleceği için en sağlıklı sonuç olduğunu düşündükleri ‘HAYIR’ sonucu için son güne kadar çalışacaklarını belirtti.

Engin Ören

 

 


Çanakkale CHP Çanakkale hayır nejat önder ortak-karar saadet-partisi-çanakkale süleyman saçıkara ziyaret Bu haber 10/02/2017, Cuma günü yayınlandı, 130 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com