“Çanakkale Hayır” gönüllüleri yola çıktı

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Çanakkale Hayır” gönüllüleri yola çıktı

‘Çanakkale Hayır’ gönüllüleri, CHP İl Başkanlığına ziyarette bulunarak Pazar Günü gerçekleştirilecek olan “Çanakkale Hayır Buluşması”na çağrı yaptı. 

“Çanakkale Hayır” gönüllüler kurumsal kimliklerinin dışında bir araya gelerek Pazar Günü Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan “Çanakkale Hayır Buluşması”na çağrı yapmak amacıyla Çanakkale CHP İl Başkanlığına ziyarette bulundu.

“Çanakkale Hayır’ gönüllülerinden Güleda Erensoy; “Çanakkale Hayır” buluşmasının çağrıcıları olarak kurumsal kimliklerimiz olmadan bugün buradayız. Biz grup olarak sizi Pazar Günü yapılacak olan buluşmaya çağırmak için buradayız. Buluşma tamamen kişisel katılımlı olacaktır. Çanakkale’de ‘hayır’ı nasıl örgütleyeceğimizi belirleyeceğimiz bir ortam olacaktır. İlk başlangıç adımını atacağız. Coşkulu ve heyecanlı olsun istiyoruz. Biz sadece çağrıcılarız. Bu bir yurttaş çağrısıdır” diyerek söze başladı.

Çanakkale CHP İl Başkanı Nejat Önder; “Biz referandum çalışmalarında rozetimizi bayrağımızı bir kenara koyacağız. Bizler özellikle parti olarak STK’ları önemsiyoruz. Kamusen’den başlayarak birçok yeri ziyaret etmeye devam ediyoruz.  Bizler parti olarak öncülük yapmak durumundayız.  Biz bu işin başı değiliz ancak ortak platformda buluşmak durumundayız. Gittiğimiz her sendikada CHP sözcülüğünü bir kenara bırakıyoruz. Henüz süreç başlamadı. Henüz daha imzalanmadı. Hangi çekinceleri varsa? Anketlerde istediği tabloyu yakalayamıyorlar. Açılım süreci devam etmiş olsaydı referanduma PKK’da evet diyecekti, o zaman bunlar hayır mı diyecekti. Anayasa değişikliği bir maddesi hariç Suriye Anayasasının aynısıdır. Esed de sadece meclis feshetme yetkisi yok. Diğer bütün anayasalar Suriye Anayasasından alınmadır. Değişiklikle çökmüş ekonomi mi düzelecek, düşünce özgürlüğü olacak mı, çiftçi ayağa kalkacak mı? Bu bir aldatmacadır” dedi.

‘Çanakkale Hayır’ gönüllülerinden Ragıp İncesağır; “Referandum meselesi memleket meselesidir.  Türkiye’de eğer sandıktan hayır çıkarsa ülke günlük gülistanlık olacak mı bilmiyoruz ama evet çıkarsa kötü olacağını biliyoruz. Sivil girişimler oldukça etkilidir. Pazar günü yapılacak olan buluşmadan sonra başka etkinlikler de düşünüyoruz.  Memleket meselesinde yan yana gelen herkesi bir araya getirerek kutuplaşmayı belki de buradan kıracağız.” dedi.

Dilek Akşen


Çanakkale çanakkale-hayır-gönüllüleri CHP Çanakkale Güleda Erensoy Bu haber 09/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 119 defa görüntülendi
*