Okul Bahçesine ‘Trafik Eğitim Pisti’

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Okul Bahçesine ‘Trafik Eğitim Pisti’

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulundan gelen talep doğrultusunda okul bahçesinde ‘Trafik Eğitim Pisti’ çalışması yaptı.

Okul bahçesinin büyük bir bölümü, öğrencilerin erken yaşlarda trafik eğitimi alması, trafik kurallarına yönelik duyarlılık ve farkındalık kazanmaları amacıyla gerçekleştirdi. Çalışmada öğrencilerin rahatlıkla anlayabileceği şekilde trafik yönlendirme işaretlerinden oluşan Trafik Eğitim Pistine dönüştürüldü.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses ve teknik ekiple birlikte okula bir ziyaret gerçekleştirerek, çalışmaları yerinde inceledi. Trafik Eğitim Pisti hakkında bilgi alan Başkan Gökhan, aynı zamanda okula trafik işaretleri levhası da hediye etti. Başkan Gökhan, erken yaşta trafik eğitiminin önemli olduğuna değinirken, okul yönetimi de katkılarından dolayı Çanakkale Belediyesine teşekkürlerini iletti.

KENTTEKİ TÜM ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANACAK

Öte yandan, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kentteki tüm öğrencilerin yararlanması amacıyla daha kapsamlı bir Trafik Eğitim Pisti Projesi hazırlıklarına başladı. Belirlenecek uygun bir alanda hazırlanacak Trafik Eğitim Pisti ile öğrencilerin erken yaşta trafik bilinci kazanmaları hedeflenmektedir.

Haber Merkezi


barbaros-hayrettin-paşa-ilköğretim-okulu Çanakkale Çanakkale Belediyesi trafik-eğitim-pisti uluaşım-hizmetleri-müdürlüğü Bu haber 08/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 179 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com