Meydan Okuma Sona Erdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meydan Okuma Sona Erdi

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeni konutların inşa edildiği yeni Belediye Binasının yan tarafında bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin olduğu yerde kalan son dükkân için de tahliye kararı çıktı.

Demircioğlu Caddesi’ndeki yeni Belediye Binasının yan tarafında bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin olduğu yer, yapılan ihale sonucunda Bayar İnşaat tarafından alınarak kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yaşam Kente dönüştürüldü.

Geçen sene yıkıma karşı direnen bir berber dükkânı için tahliye kararı çıkmış ve imara devam edilmişti. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmaya başlanan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki ekmek fırını işletmesi binanın yıkılmasına karşı gelerek mahkemelik oldu. Etrafında bütün işyerlerinin yıkılarak yeni bina yapılmasına başlandı. Uzun süren mahkeme sürecinde eski binanın etrafında inşaatlar yükseldi. Son olarak alanda bulunan fırın için de tahliye kararı çıktı. Kararın çıkmasının ardından Zabıta ve Emniyet ekipleri tahliye kararını uygulamaya aldı. Polis bina etrafında güvenlik önlemleri aldı.

Komşularından haber alarak olay yerine gelen dükkân sahibinin Emine Akıncı; “Eşimle beraber 20 yıldan beri burada işletmeciliğini yapıyoruz. Bize yer gösterilip ruhsat ve ruhsatın devamı verilmedi. Tahliye kararımız yok. Bize resmi olarak hiçbir karar gönderilmedi. Şu anda hala mahkeme aşamasında, resmi bir evrak bekledik o da gelmedi. Komşularım dükkân tahliye ediliyor diye haber verdi. Hemen geldim.  Polisler beni içeriye almıyor. Neler olup bitti anlamıyorum. Elimize herhangi bir karar ulaşmadı.  Bütün evraklarım, muhasebe kayıtlarım içeride kaldı” dedi.

Dilek Akşen


Çanakkale kentsel-dönüşüm-projesi küçük sanayi sitesi tahliye yeni-belediye-binası Bu haber 08/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 183 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com