Hatıra yerine AVM geliyor

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hatıra yerine AVM geliyor

Çarşı Caddesi üzerinde bulunan binanın yıkımının ardından yıkılan alana AVM yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Yıkım öncesi birçok defa olay yaşanan binaların tarihi olması özellikle 1924 yılından bu yana saatçinin yer alması birçok vatandaş tarafından eleştirildi.

Çarşı Caddesi üzerinde İş Bankası karşısında bulunan binalar kentsel dönüşüm sebebi ile yıkıldı. Yıkım öncesi esnafla birçok defa olay yaşanmıştı. Yıkılan binanın yerine HYS Alışveriş Merkezi’nin açılacağı bilgisi paylaşılırken, birçok vatandaş ise tarihi özelliği olan binanın yıkılmasına tepkili… Vatandaşlar, özellikle içerisinde 1924 yılından beri değişmeyen dükkânların olduğunu Çanakkaleliler için pek çok hatıraya sahip olduğunu ifade ettikleri binanın yıkılmasından çok restore edilerek yenilenmesinin daha doğru olacağı görüşünde… Yeni yapılacak AVM’nin en kısa zamanda inşaatına başlanacağı belirtildi.

Eren Aşnaz

 


avm bina-tkaımı Çanakkale çarşı caddesi çarşıya-avm tarihi-binalar Bu haber 04/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 73 defa görüntülendi
*