Şehidin Adı Esenler’de Yaşayacak

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şehidin Adı Esenler’de Yaşayacak

Çanakkale Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın adının Esenler Sağlıklı Yaşam Parkına verilmesi noktasında girişimde bulunduklarını söyledi.

Çanakkale Belediyesi Şubat Ayı Meclis toplantısında, gündemden önce Ocak ayının genel değerlendirilmesi yapıldı. Başkan Gökhan, Fırat Kalkanı harekâtında hayatını kaybeden Şehit Kıvanç Kaşıkçı için taziye dileklerinde bulundu.  Şehidin adının Esenler Sağlıklı Yaşam Parkına verilmesi noktasında bir girişimde bulunduğunu ifade eden Gökhan;  “ Şehit Kıvanç Kaşıkçı yıllar önce iskeleden denize düşen birinin hayatını kurtarmış. Suriye’de operasyonda olmadığı dönemlerde orada çocuklarla vakit geçirmiş. Asker kimliğinin ötesinde bir insan olarak bu bizim için gurur vericidir.  Tabi acımız hala çok tazedir. Geçtiğimiz günlerde baba Ramazan Kaşıkçı ile şehidimizin adının kentte yaşatılması hususunda görüştük.  Esenler Mahallesinde yeni yapılan sağlıklı yaşam parkına ismini vermek istiyoruz. Evine de yakın bir yer. Baba Kaşıkçı biraz müsaade istedi. Valiliğin de bu bağlamda bir çalışması olduğunu iletti. Ancak Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı şehitlerimizin adını bir lokasyona verirken Şehit Yakınları Ve Gaziler Dairesi Başkanlığı ile koordine olunması gerektiğini belirten bir genelge yayınladı. Birden fazla yere aynı ismin verilmemesi açısından böyle bir uygulama yapılıyor. O yüzden önce şehidimizin babasının cevabını bekleyip Bakanlığa başvuracağız” dedi.

Dilek Akşen

 


Çanakkale şehit-esenlerde-yaşayacak şehit-kıvanç-kaşıkçı şubat-ayı-meclis-toplantısı Ülgür Gökhan Bu haber 02/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 163 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com