İŞKUR’dan Küçükkuyu’ya Destek

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İŞKUR’dan Küçükkuyu’ya Destek

Küçükkuyu Beldesi’nde yaşanan sel felaketinin ardından ilçede çalışma başlatıldı. İŞKUR da ‘Toplum Yararına Program’ kapsamında Küçükkuyu’ya destek oldu.

Felaket sonucu, çevre temizliğine destek amacıyla Küçükkuyu Belediyesi tarafından ‘Toplum Yararına Program’ proje teklifi Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne sunuldu. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün onayı ile proje protokolü Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan tarafından imzalandı. Proje kapsamında düzenlenen Toplum Yararına Program 1 şubat – 29 nisan 2017 tarihleri arasında olacak şekilde 10 kişi ile başlatıldı. Program süresince çalışanların güncel asgari ücret üzerinden maaşları ve 5510 Sayılı Kanunun 4/a kapsamında sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Çalışanlar, Küçükkuyu Beldesinde 3 ay süre ile çevre temizliği görevinde çalışacaklar. Projenin toplam maliyeti 65 bin 323 TL. Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan “Kamu kurum ve kuruluşlarında, altyapı çalışmaları, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma,  temizlik gibi vasıf gerektirmeyen işlerde ‘Toplum Yararına Program’ kapsamında vatandaşlarımıza geçici istihdam sağlıyoruz, bu program işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ve doğal afetlerde de uygulanabiliyor” dedi.

İHA


Çanakkale işkur küçükkuyu-beldesi toplum-yararına-program Bu haber 02/02/2017, Perşembe günü yayınlandı, 115 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com