Limanın Olmazsa Olmaz Yeri Ayvacık’tır

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Limanın Olmazsa Olmaz Yeri Ayvacık’tır

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının ilk oturumunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer, Midilli seferleri için Ayvacık’a yapılması beklenirken Küçükkuyu’ya kaydırılması planlanan liman hakkında konuştu. Özer, limanın olmazsa olmaz yerinin Ayvacık olduğunu belirten Özer, “Küçükkuyu’ya yapılırsa Çanakkale’nin turizmi, Balıkesir’e kaptırılmış olur.” dedi.

MHP’li Özer, 6-7 yıl önce Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tarafından ilk defa gündeme getirildiğini vurgulayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Ayvacık Belediyesi’nin GESTAŞ üyesi olması nedeniyle Ayvacık Kadırga Koyu’na İskele yapımı için GESTAŞ tarafından müracaat edildi. Hem Ayvacık’ı Midilli’ye bağlayacak hem de transit geçişlerde, körfez geçişini rahatlatacak. Ayvacık- Ayvalık arasında seferler düzenlemek suretiyle, hem körfez trafiğini rahatlatacak hem de bir turizm canlılığı olacak. Ünal Şahin’in ne kadar mücadele ettiğini en yakından takip edenlerden birisiyim. İlk yapılan proje, çok büyük bulundu. Daha sonra proje minimize edildi. Hatta GESTAŞ’ın Vali Ahmet Çınar başkanlığında düzenlenen son toplantıda bu minimize edilmiş Midilli – Ayvacık Kadırga, Midilli – Petra Limanı arasındaki seferlerin yapılması için Kadırga Koyu’nun kararı da GESTAŞ Yönetim Kurulu tarafından alınmıştı. Son günlerde duyuyoruz ki bu liman Küçükkuyu’ya doğru kaydırılmak isteniyor. Kaydırmaya çalışan bir takım çevrelerin türediğini görüyoruz. Arkadaşlar, Küçükkuyu da mutlaka Çanakkale’nin bir beldesidir… Ancak bu liman Ayvacık’a olmazsa olmazdır. Ayvalık’tan Midilli seferleri her gün yapılmaktadır. Eğer bu liman Küçükkuyu’ya alındığı takdirde, bu Çanakkale’nin turizmi Balıkesir’e kaptırılmış olur. Küçükkuyu, genellikle Ayvalık ile hareket eden, sadece resmi işlerinde Çanakkale’ye ulaşan bir beldemizdir. Küçükkuyu’da oturan insanlarımızın daha çok iş yaptıkları yerler Edremit’tir.

O nedenle AK Parti Grubuna bir ricada daha bulunmak istiyorum. Bu limanın olmazsa olmaz yeri Ayvacık’tır. Ayvacık’ın sahilleridir. Kadırga olabilir, Sokakağzı olabilir, Babakale olabilir ama olması gereken bu üç yerden birisidir. Ayvacık İl Genel Meclis Üyelerine de söylüyorum; bu işin takipçisi olalım. Bu limanı Ayvacık sahillerinden başka yere kaptırmayalım.”

Eylem Gözeldere

 


Bu haber 01/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 198 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com