Kadın Elinden Sanat Kili Sergisi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kadın Elinden Sanat Kili Sergisi

Eceabat Nüfus Müdürlüğü’nden 12 yıl önce emekli olan eski nüfus memuru Nuray Kara, ÇTSO Çanakkale Evi’nde 1 Şubat 2017 saat 15.00 itibariyle Sanat Kili Sergisi’nin açılışını yaptı.

Kara; “Emekli olduktan sonra boş vakitlerimi değerlendirmek adına bu işi yapmaya başladım. Daha öncesinde seramik hamuru kullanarak çeşitli eşyaları dizayn ediyordum. Şu anda kullandığım hamur kilden yapılıyor ve Avrupa’dan geliyor.  Hepsini tek tek elimde uğraşarak yapıyorum. Önce kürdana yaptığım nesneleri daha sonra eşyalarla birleştirerek dizayn ediyorum.” diyerek sergi hakkında bilgi verdi.
Daha fazla kişiye hitap etmek için bu sergiyi açan Kara; “Daha önce Eceabat’ta Halk Eğitim hocalarının ricası üzerine bir sergi açmıştım. Bu sergiyle daha fazla kitleye hitap etmeyi amaçlıyorum.” dedi.
Sanata olan düşkünlüğünü vurgulayan Nuray Kara’nın sergisi 12 gün boyunca devam edecek. Sergide gelin çiçeği, nişan tepsisi,  tespih kutuları, çerçeveler, ayna ve kapı süsü gibi objeler yer alıyor. Sergide bulunan malzemeler aynı zamanda satışa da sunuluyor.

(Dilek Akşen) 

 


Çanakkale çtso-çanakkale-evi kadın-elinden-sanat-kili-sergisi nuray-karaca sosyal-hayatta-kadın Bu haber 01/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 192 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com