Avcılara Bilgilendirme Toplantısı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 

Avcılara Bilgilendirme Toplantısı

 

Lapseki Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü bünyesinde bulunan avcılar tarafından domuz zararları ile mücadele kapsamında sürek avı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Lapseki Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü bünyesinde bulunan avcılar tarafından domuz zararları ile mücadele kapsamında sürek avı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yer alan Güven Kıraathanesi’nde gerçekleşen toplantıya farklı yaş gruplarından sporcular avcılar katıldı. Kulüp Başkanı Hakan Can yaptığı bilgilendirmede, “Şuanda av sezonunu kapattık. Köylerden gelen şikayetler oluyor. Ekin alanlarını talan eden domuz sürüleri var. Bizlerde avcılar olarak organizasyonlar düzenleyerek domuz sürek avına katılma kararı aldık. Elbette ki domuzlar doğaya faydalı fakat fazlası zarar verebiliyor. Hem ekin yerlerini korumak hem de kontrollü üremeye katkı sağlamak adına sürek avları yapacağız” dedi.

İHA


atıcılık avcılık Çanakkale domuz-zararları ihtisas-spor-klübü lapseki sürek-avı toplantı Bu haber 01/02/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 109 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com