Ücretlerini ‘Şehit Babaları’ Ödedi

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ücretlerini ‘Şehit Babaları’ Ödedi

Aşkana Mantı ve Çibörek Restoranı İşletme Sahibi Cemal Oylan, şehit ailelerine ücretsiz yemek ikram ediyor. Emekli Narkotik Başkomiseri Oylan, gazetemize yaptığı açıklamada “Şehit ailelerinden yemek ücreti alınmamaktadır. Onların paralarını babaları ödedi” dedi.

Çarşı içerisinde bulunan Aşkana Mantı ve Çibörek Restoranı’nda şehit ailelerinden yemek ücreti talep edilmiyor. Çanakkale içerisinde benzer birçok uygulamada rastlamak mümkün.  Bu uygulamaya kuruluşundan bugüne devam ettiğini ifade eden Oylan; “Bu uygulama dükkanı açtığımdan beri devam ediyor. Bu insanlar bizler için canlarını feda etti.  Burada yemek yiyecek çocukların da paralarını babalar ödedi.  Burada yiyecekleri her lokmada ben mutlu olurum. 2007 yılında 21 yaşındaki yeğenim Çukurca’da şehit oldu. Dedem Balkan Harbinde şehit oldu. Ben operasyonlarda Güneydoğu’nun dağlarında gezdim.  Emek verdim.  Bu ülkede ayak bastığım her toprak bir cennettir. Bu milli şuur ve sevgiyle hareket ediyorum. Keşke herkes böyle davransa” dedi.

Bazı insanların bu durumu bile suistimal ettiğini ifade eden Oylan; “Bizim toplumumuzdaki insanlar üç beş kuruş verip kitap alıp okumak yerine dünya kadar para verip fal baktırmak için kafelere yığılıyor. Milli bilincimizi kaybettik. İnsanlarımız borçların altında ezildi.  Buraya çok fazla şehit ailesi gelmiyor. Birkaç defa bazı aileler geldi. Çok mutlu oldum. Bazı aileler de para vermek isteyenler oldu. Ama bazılarından da çok şüphelendim. Bir kaç defa geldiler; bir dahaki sefer kimlik isteyeceğimi mecburen kalıp söyledim. Bir daha da gelmediler.  Kimlik sormak da uygun olmuyor. Ama insanca soruyorum yine de. İnsanlarımız bu durumu bile suistimal edebiliyor” dedi.

Dilek Akşen


aşkana-mantı-restoranı Çanakkale cemal-oylan şehit-ailelerine-ücretsiz-yemek Bu haber 31/01/2017, Salı günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com