Güzel Sanatlar Lisesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Güzel Sanatlar Lisesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Ağustos 2016’da Çanakkale Valiliği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından protokolü imzalanan Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nin inşa çalışmaları hızla devam ediyor. Yapımını Çetinkaya İnşaat’ın üstlendiği okulun 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’na yetiştirilmesi planlanıyor.

 Terzioğlu Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Barbaros Mahallesi’ndeki yaklaşık 7081 m² araziye inşa edilen Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi inşaatında sona yaklaşılıyor.

2 bin m²’lik alana inşa edilecek 4 katlı okulun müzik bölümü için 27 bireysel derslik, resim bölümü için 2 grafik-tasarım odası, 1 desen atölyesi, 2 resim atölyesi, kültür dersleri için 8 normal derslik, 1 heykel atölyesi, 1 fotoğraf-film çekim atölyesi, 1 kayıt-yayın odası, 1 tonmeister odası, 1 fen laboratuvarı, 1 orkestra salonu, 1 Türk müziği koro dersliği, 1 teknoloji işlik atölyesi, 1 temel eğitim atölyesi, 1 fuaye alanı dışında 174 m² alandan oluşan beden eğitimi sınıfı, 21 araçlık otopark ve birçok sosyal-bireysel kullanım alanları oluşturulacak.

Yapımını Çetinkaya İnşaat’ın üstlendiği ve Çanakkale’nin en modern okul binalarından biri olacak okulun 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’na yetiştirilmesi planlanıyor.

H. Ayşe İrim


Çanakkale çanakkale valiliği güzel-sanatlar-lisesi il milli eğitim müdürlüğü inşaatı Bu haber 31/01/2017, Salı günü yayınlandı, 140 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com