Et fiyatları düşecek mi?

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Et fiyatları düşecek mi?

Bu yılın başlaması ile yürürlüğe giren ‘Milli Tarım’ uygulamaları kapsamında alınacak olan ithal hayvanlar sayesinde et fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Denizbank ile Simental Gebe Düve protokolü imzalayan Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Mehmet Özkurnaz; “Anlaşmamız üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İthal havyan almak isteyen çiftçilerimizi bilgilendiriyoruz.  Türkiye’de 14 milyon kültürel ırk hayvan var. 14 milyon hayvandan üretilecek et kapsamında bir sıkıntı var. Sütte ürün fazlalılığımız bile var. Bu dengesizlik ithal hayvan ile kapanacak. Türkiye’de bir et lobisi vardır. Et lobisi istediği zaman fiyatları yükseltme imkânına sahiptir. Et fiyatlarını düşürmek için öncelikle etin çokluğu önemlidir. Et süt kurumu eti düşük fiyata satar ve zarar etmez. İthal hayvanlar piyasadaki tüccarın zaman zaman fiyatı yükseltmek için canlı hayvanları elinde tutması, fiyatı yükseltmesi karşısında alınacak bir önlemdir. Etin bol olduğu yerde fiyatların düşmesi beklenir” dedi.

Dilek Akşen


alım-gücü Çanakkale et-fiyatları fiyatlar-düşecek -mi pahalılık Bu haber 28/01/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 210 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com