Balık fiyatları el yakıyor

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Balık fiyatları el yakıyor

Bütün ülkeyi altına alan soğuk ve yağışlı hava, pek çok alanda fiyat artışlarına neden oldu. Bu sene kışın sert geçmesi, meyve-sebze fiyatlarında ve balık fiyatlarında artışa neden oluyor.

Kışın sert geçmesi ve sofraların vazgeçilmezi hamsinin bu yıl az miktarda avlanıyor olması tezgâhlarda bol miktarda bulunan diğer balık türlerinin de fiyatlarının artmasına sebep oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda havaların çok soğuk olması nedeniyle bazı günlerde balık hali kapalı kaldı. Kışın sert geçmesi ve dönem başında bol çıkan palamut hamsi fiyatlarını yukarı çekti. Deniz suyu sıcaklığının düşmesiyle az olan hamsinin dip sulara çekildi ve avcılık azaldı. Geçen yılki bereketi bu sene olmayan hamsi 15 TL’nin altını zor görüyor.

Mevsiminde olmayan Sardalye ise 7 TL’den tüketici ile buluşuyor. Kupa ya da Melanur tercih etmek isteyen tüketiciler bunda da kilosuna 15 TL ödemek durumunda kalıyor.

Dilek Akşen

 

 

 


balık-fiyatları blaıkçı-esnafı Çanakkale fiyatlar-el-yakıyor fiyatlarda-artış pahalılık Bu haber 27/01/2017, Cuma günü yayınlandı, 312 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com