Doğru Antibiyotik Kullanımı İçin Bilgilendirme

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Doğru Antibiyotik Kullanımı İçin Bilgilendirme

Çanakkale Devlet Hastanesi poliklinik katında antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı konusunda hastalar ve yakınlarını bilinçlendirmek amaçlı  stand kuruldu.

Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Kıvılcım Pehlivanoğlu, Eğitim AR-GE ve Kalite Yönetim Birimi çalışanlarının bulunduğu stantta çok sayıda hasta ve yakınına eğitim verildi.

Poliklinikte bulunan hastalar ve yakınları tarafından ilgi gören standa, antibiyotiklerin sadece bakterilerden kaynaklanan hastalıklarda kullanılması gerektiğini, ağrı kesici, ateş düşürücü ya da sakinleştirici özelliğinin olmadığını ve gereksiz yere antibiyotik kullanımının bakterilerin antibiyotiğe karşı direnç geliştirmesi ile sonuçlanacağını bilgisi verilirken bilgilendirme broşürleri dağıtılarak konuyla ilgili bilgilendirmelerin aynı zamanda hastane içerisinde bulunan tv ve bilgilendirme ekranlarında yayınlanması sağlandı.

Haber Merkezi


antibiyotik biliçlendirme-standı Çanakkale çanakkale devlet hastanesi gereksiz-kullanım yanlış-kullanım Bu haber 26/01/2017, Perşembe günü yayınlandı, 199 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com