Çanakkale Ruhu için büyük proje

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ruhu için büyük proje

‘Diriliş Çanakkale’ projesi kapsamında ‘Milli ve Manevi Kimlik Restorasyonu Projesi’ tanıtım toplantısı, Çanakkale Polisevi’nde gerçekleştirildi.

‘Diriliş Çanakkale: Milli ve Manevi Kimlik Restorasyonu Projesi’ kapsamında, dün sabah saat 09:00’da,  Çanakkale Polisevi’nde basın mensuplarının katılımıyla kahvaltılı tanıtım toplantısı yapıldı. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Din Psikolojisi Derneği tarafından yürütülen projenin tanıtım toplantısına, Çanakkale Din Psikolojisi Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü olarak Doç. Dr. Hasan Kaplan ve Çanakkale İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt katıldı. Ayrıca Bitlis ve Ardahan’dan gelen öğrenci, öğretmen ve veliler de tanıtım toplantısında yer aldı. Doç. Dr. Hasan Kaplan toplantıda yaptığı konuşmada; “Bundan yüz yıl önce dedelerimiz, atalarımız, ülkenin her yerinden buraya gelerek canla, başla vatan için savaştılar. Şimdi ise onların torunları buraya, atalarını anmak ve anlamak için geldiler. Projemizin temel amacı bu. Çanakkale ruhuna uzak kalmış yerlerdeki öğrencilere bunu hatırlatmak, bu ruhu tekrar canlandırmak, Milli ve Manevi Kimlik Restorasyonu gerçekleştirmek için böyle bir proje yaptık” dedi.

Çanakkale Dernekler İl Müdürü Resul Karakurt ise şunları söyleri; “Biz İl Dernekler Müdürlüğü olarak ve şahsım olarak, burada yaşayan, burada çalışan herkesin Çanakkale ruhu ile ilgili bir şeyler yapma zorunluluğunda olduğunu düşünüyoruz. O yüzden bu tür projelere elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Bu proje kapsamında iyi bir sonuç elde edildiğini ve uygulamanın amacına ulaştığını düşünüyorum.”

Toplantıya katılan öğretmen ve öğrenciler, projeden dolayı çok mutlu olduklarını, dedelerinin, atalarının burada şehit düştüğünü ve onların mezarlarını ziyaret etmenin bir görev olduğunu, Çanakkale ruhunu yaşamanın çok önemli olduğunu dile getirdiler. Proje kapsamında Bitlis ve Ardahan’dan 17’şer öğrenci, 3’er öğretmen ve 2’şer veliden oluşan 44 kişilik bir grup 23-27 Ocak tarihleri arasında Çanakkale’de ağırlanıyor. Katılımcılar program dahilinde sabahları interaktif uygulama atölye çalışmaları yapıyor. Öğleden sonra ise Çimenlik Kalesi, Nusrat Mayın Gemisi, Deniz Müzesi, Şehir, kurum ve üniversite gezileri gerçekleştiriliyor.

Engin Ören – Günnoş Yıldız


Çanakkale çanakkale-ruhu diriliş-çanakkale milli-ve-manevi-kimlik-restorasyonu polisevi proje tanıtım-toplantısı Bu haber 26/01/2017, Perşembe günü yayınlandı, 153 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com