Borsa’ya ziyaretin konusu; Ezine Gıda İhtisas OSB

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Borsa’ya ziyaretin konusu; Ezine Gıda İhtisas OSB

Vali Orhan Tavlı, geçtiğimiz gün Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine ziyaret gerçekleştirerek işadamlarıyla bir araya geldi.

Vali Orhan Tavlı’yı, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Necmi Yıldırım, Meclis Başkan Yardımcısı İzzet Arıcı, Meclis Üyeleri Akif Kulaç, Mehmet Ok, Sinan Erdoğan, Melih Gündoğdu, Yaşar Çetin, Sinan Yücel ve Genel Sekreter Sevcan Elver karşıladı.

Ziyarette, Vali Orhan Tavlı öncelikle Meclis Üyeleri ile tanışarak Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Üyelerinin sektörleri ve yaşadıkları ilçelerin durumları hakkında bilgiler aldı. Tanışmanın ardından Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, yapmış olduğu takdim konuşmasında “Öncelikle Borsaya yapmış olduğu ziyaretten dolayı Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya teşekkür ediyoruz dedi. Başkan Üzen, Çanakkale Ticaret Borsası’nın yapısı, görevleri, ticaret borsalarının ekonomiye katkıları ve makro ekonomideki rolleri hakkında bilgiler verdi.

Ticaret Borsası’nda yer alan meslek grupları ve bu meslek gruplarının ilimiz ekonomisindeki yerini tanıtan Üzen, Borsanın markalaşmayı desteklemek adına düzenlediğimiz yurtiçi ve yurt dışı fuarlarımız ve projelerimizi içeren bir brifing sundu.

Vali Orhan Tavlı konuşmasında, öncelikle Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine göstermiş oldukları ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini iletti. Vali Tavlı,  Ezine Gıda OSB’sinin son durumu ile bilgiler verdi. Çanakkale Valiliğince takibi yapılan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Sayın Vekillerimizin destekleri ile 2017 yılı programına alınan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Çanakkale’ye, Bölge tarımına ve ekonomiye yapacağı katkıları belirtti. Öte yandan Vali Orhan Tavlı, Gelibolu Liman Projesi ile ilgili Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi.

Başkan Üzen, “Ezine Gıda OSB projesi ile ilgili olarak, bu proje yalnız Ezine’nin değil, tüm bölgenin kaderini etkileyecek önemli proje. Proje hayata geçtiğinde bölge üreticileri ile sanayicilerin önlerinin açılacak ve marka değerlerinin de katlanarak büyüyeceği düşüncesindeyiz. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Sizlere ve Değerli Vekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyaret sonunda Vali Tavlı, gösterilen misafirperverlikten dolayı Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Üyelerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi


Çanakkale çanakkale-ticaret-borsası-meclisi ezine-gıda-ihtisas-osb işadamları toplantı vali orhan tavlı Bu haber 26/01/2017, Perşembe günü yayınlandı, 127 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com