Devlet Hastanesi’nden Kızılay’a Destek

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Devlet Hastanesi’nden Kızılay’a Destek

Çanakkale Devlet hastanesi yöneticileri, sağlık çalışanları ve hasta yakınları, Kızılay’ın kan bağışı çağrısına sessiz kalmayarak kan verdiler.

 Çanakkale Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi/Başhekimi Yusuf İlker Çömez; Kan vermek hayat kurtarmaktır. Kan vermek insanlık ve vatandaşlık görevidir. Bizim insanımız çok merhametli, çok duyarlı. Ancak ihtiyaç hala devam ediyor, çünkü kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. İnsanı yaşatmak hepimizin görevi. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın geleneğinden gelen bir milletiz. Bu nedenle vatandaşlarımızı kan vermeye, Kızılay’ımıza destek olmaya davet ediyorum. Zira bir gün herkese lazım olabilir.

ÇÖMEZ: “KANIMIZLA CAN VERMEK İÇİN BURADAYIZ”

Çömez, Türk Kızılayı’nın kan stoklarının kritik seviyelere düştüğünü açıklamasının ardından sağlık çalışanları olarak böyle bir kampanyayla katkı sunmak istediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Öncelikle bugün üzerinde yaşadığımız vatan toprakları ve istiklalimizi borçlu olduğumuz ‘aziz şehitlerimizi’ milletçe şükran ve saygıyla anıyoruz. Ayrıca son günlerde birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya yönelik hain terör saldırılarını lanetliyoruz. Düzenlemiş olduğumuz kampanyamızla sağlık çalışanlarının görevleri başında gerektiğinde kendi kanlarını vermekten çekinmediğini bugün bir kez daha göstermek istiyoruz. Sağlık çalışanları olarak toplumsal farkındalığa katkı sağlamak amacıyla bu kan bağışını gerçekleştiriyoruz. Büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanları şimdi de kanıyla can vermek için buradalar. Sağlıklı nesiller yetişmesi adına Türk Kızılay’ının kan ihtiyacının karşılanması adına bu anlamlı kampanyaya şahsım ve tüm sağlık çalışanları olarak katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum Bu nedenle başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere herkesi kan bağışına bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 


Çanakkale devlet hastanesi kan-bağışı kızılay-destek Bu haber 25/01/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 45 defa görüntülendi
*