SP de VP de ‘Önce Vatan’ dedi

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 

SP de VP de ‘Önce Vatan’ dedi

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı görevine yeni başlayan Süleyman Saçıkara, Vatan Partisi Temsilcilerini makamında ağırladı.

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı görevine yeni başlayan Süleyman Saçıkara’nın davetiyle, Vatan Partisi Çanakkale İl ve İlçe Teşkilatından temsilcilerin katıldığı tanışma toplantısı Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Çanakkale ve ülke gündemindeki konuları ele alan temsilcilerin en çok üzerinde durduğu konu ise ‘Başkanlık sistemi’ oldu.

SAADET PARTİSİ REFERANDUMDA “HAYIR” DİYOR

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, birlik ve beraberlik vurgusu üzerinde durduğu konuşmasında şunları söyledi; “Biz fırsat buldukça Çanakkale’deki Parti temsilcilerimizle bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Bütün siyasi parti temsilcilerimizle fikir alış verişinde bulunmak istiyoruz. Tabi bir parti hariç. Çünkü o parti bize biraz tepkili yaklaşıyor. Buda iktidar partisidir. Biz hiçbir zaman bu sağcıdır, bu solcudur, bu komünisttir, bu faşisttir diye yaklaşmıyoruz. Bu ülkenin bütün insanlarıyla beraber daha iyiyi, daha güzeli nasıl yakalarız diye uğraşıyoruz. Çanakkale’deki görevimin yeni başlaması sebebiyle sorumluluğumuz da bu süreçte daha çok arttı. Biz ‘Çanakkale geçilmez’ sözünde olduğu gibi bu vatan topraklarına namerdin ayak basmaması için çok daha fazla çalışmalıyız. Ülke olarak zor bir zamandayız. Olağan üstü koşullardayız. Biz bu süreçte ülke selameti için her koşulda herkes ile çalışırız. Bizim önceliğimiz vatan. Yapılacak olan referandumda ‘Evet’ veya ‘Hayır’ çıkabilir. Ama sonuç ne olursa olsun bizim çok çalışmamız lazım. Biz, zamanında CHP ile bir olduk Kıbrıs’ı aldık. Bir daha bir olursak kim bilir neler olur? İnsanlar bakıyor ama göremiyor. Artık sağcı ya da solcu söylemlerini bir kenara bırakalım. Şangay Beşlisine veya Avrupa Birliğine gerek yok. Biz bize yeteriz. Ülkenin geleceği için, aydınlık günler için biz referandumda ‘Hayır’ diyoruz” dedi.

“REFERANDUM TÜRKİYE’Yİ BÖLECEK”

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu, “Kenan Evren ve Turgut Özal döneminde de bu sisteme geçilmeye çalışıldı ama başarılı olunamadı. Zaten 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı şu an geçilmek istenen ‘Başkanlık Sistemi’ gibi bir sistemle yönetilecektik” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye’nin ihtiyacı olan şey huzur için, refah için beraber hareket etmek. Uluslararası güçlerle mücadele etmek için bir ve beraber olmalıyız. Yakın coğrafyada oynanan oyunlar Amerika tarafından oynanıyor. Tabi Almanya, İngiltere, İsrail, Belçika gibi emperyalist güçler de ABD’ye destek veriyor. Rusya bizim yanımızda olur, bu ülkelerin karşısında durursa bu güçlere karşı direncimiz daha büyük olur.”

Parti temsilcilerinin, en çok birlik ve beraberlik vurgusu üzerinde durduğu ve ülke geleceği için neler yapılabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunduğu tanışma toplantısı, Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara’nın, Vatan Partisi Temsilcilerine kitap ve dergi hediye etmesinin ardından sona erdi.

Günnoş Yıldız – Engin Ören


Çanakkale saadet partisi süleyman saçıkara Vatan Partisi Bu haber 23/01/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 136 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com