Karne heyecanına ortak oldular

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Karne heyecanına ortak oldular

Çanakkale’nin ilçe ve beldelerinde eğitim öğretime devam eden bazı öğrenciler, karnelerini kaymakam ve belediye başkanlarının ellerinden alarak yarıyıl tatiline girdi.

MİNİKLER KARNELERİNİ MUTAN’DAN ALDI

Kepez Belediyesi Adile Naşit Kreş ve Gündüz Bakım Evi minikleri karnelerini Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan’dan aldılar. Kreş’te Ocak ayında doğan Ahmet Karataş, Toprak Uylaş, Süleyman Hermanova, Azra Akın, Tuna Okçu ve Atlas Kaya miniklerin doğum günleri kutlandı. Bu sevinçli günlerinde yalnız bırakmayan Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, öğrencilere karnelerini takdim ederek başarılar diledi ve tüm öğrencilerimizin sömestr tatillerinin keyifli geçmesi dileğinde bulundu.

BİGA KAYMAKAMI’NDAN TEOG BİRİNCİSİNE TEBRİK

Biga’da 13 bin 678 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Biga’da 13 bin 678 öğrenci ve bin 55 öğretmen yarıyıl tatiline girdi. Yeniceköy İlkokulunda karne dağıtım töreni gerçekleşti. Törene, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, Okul Müdürü Vahdettin Beslen, öğretmenler ve veliler katıldı. Öğrencilere karne dağıtan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, iki haftalık yarıyıl tatilinin 6 Şubat’ta sona ereceğini söyledi. Öğrencilere öğrendiklerinizi unutmamaları için tatilde bol bol kitap okumalarını öğütleyen Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, “2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1.TEOG sınavında dereceye giren öğrencilerimizden biri bu okulumuzun öğrencisidir. Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında 120 soruyu doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer alan öğrencimizi ve onu yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

BAYRAMİÇ’TE 3 BİN 582 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde dün 3 bin 582 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

Bayramiç ilçesinde eğitim alan 3 bin 582 öğrenci ve 320 öğretmen 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak yarıyıl tatiline girdi. Tüm öğrencilere iyi bir tatil geçirmeleri dileğinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Selahattin Gökhan, “1016-2017 eğitim öğretim yılının dört aylık ilkyarı dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Şimdi tatil zamanı. Yarıyıl tatilinizi, oynayarak, kitap okuyarak, spor yaparak, oynayarak iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Yarı yıl tatilinizdeki ödeviniz sosyal faaliyetlerde bulunmak” dedi.

ÇARDAK BELEDİYESİ’NDEN KARNE HEDİYESİ

Çardak Belediyesi tarafından 350 öğrenciye 3 ilköğretim okulu öğrencisine karne hediyesi olarak mont, kışlık giysi ve bot verildi. Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesinde eğitim-öğretime devam eden Çardak İlköğretim Okulu bünyesinde yer alan 350 öğrenciye karne hediyesi olarak kışlık kazak, eşofman, mont ve ayakkabı verildi. İlköğretim okulunu ziyaret ederek öğrencilere hediyelerini dağıtan Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, “Çocuklarımız kış günlerinde üşümesinler ve onlara da güzel bir karne hediyesi olsun diye böyle bir organizasyon düşünüldü. Öğrencilerimiz mutlu olunca bizler de mutlu olduk” dedi. İHA – Haber Merkezi

 

 


Çanakkale eğitim öğretim karne-heyecanı ömer faruk mutan yarı-yıl-tatili Bu haber 21/01/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com