288 saatlik eserler sergileniyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

288 saatlik eserler sergileniyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen 288 saatlik Seramik Biçimlendirme Kursu,  yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.

Nisan – Aralık 2016 döneminde halka yönelik olarak gerçekleştirilen, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce de desteklenen 288 saatlik Seramik Biçimlendirme Kursu,  yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.

Serginin açılışı, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Belediye Meclis Üyesi Bilge Şimşek, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Yasemin ŞENOL, onur konuğu 15 Temmuz Boğaz Köprüsü gazisi Recep SAFİ, kursiyerler, Müdürlük personeli ve davetlilerin katılımı ile gerçekleşti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, açılış konuşmasında: “Serginin amacı; Ülkemizde kaybolmaya ve unutulmaya başlayan Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarını tanıtarak bozulmasını ve yok olmasını önlemek, aslına uygun olarak öğretip, gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamaktır.” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 


288-saatlik-eser Çanakkale seramik-biçimlendirme-kursu yıl-sonu-sergisi Bu haber 21/01/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 301 defa görüntülendi
*