Vatan Partisinden CHP’ye birlik ziyareti

6 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vatan Partisinden CHP’ye birlik ziyareti

Vatan Partisi Çanakkale İl ve İlçe Yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi, Çanakkale Merkez İlçe’yi ziyaret etti. Ziyarette Anayasa görüşmeleri ve referandum süreci konuşulurken, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı, ‘Ülke ve Cumhuriyet’ adına endişelendiklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Merkez İlçe Teşkilatını, Vatan Partisi İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu, Merkez İlçe Başkanı Sevgi Göztepeli ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti. Vatan Partilileri Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş Vatan Partisinin kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdikten sonra, Anayasa görüşmelerini, referandum sürecini ve ülke siyasetine değindi. Karakaş; “Ülkemizin gündemi son derece önemli çok kısa bir sürede geçirilmeye çalışılan bir Anayasa paketi var, bu bizim için bir rejim değişikliği, bazılarına göre sistem değişikliği, bazılarına göre ise sıradan birkaç yasanın değişikliği, ama biz ülkemiz ve Cumhuriyetimiz adına endişe duyuyoruz. Sokaktaki vatandaşlara sorsak mecliste ne görüşülüyor diye, on kişi bile Mecliste Anayasa değişikliği görüşmeleri yapılıyor diyebilecek kadar konuya yakın değil” dedi.  Karakaş sözlerine şu sözlerle devam etti:

GÜN BİRLİK GÜNÜ

“Çünkü bir oldu-bittiyle geçirilmeye çalışılan bir kaos ortamındayız. Ülkemiz için bugün bir olma günü. Sen-ben demeden vatanımız, milletimiz, cumhuriyetimiz, her şeyden önemli diyerek teferruatlara takılmadan birlikte çalışmak zorundayız. Cumhuriyetimizi ve parlamenter rejimimizi, çağdaş laik ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni koruman ve bir karanlık yolda ilerlemesini durdurmak için hep beraber çalışacağız. Bu anlamda Vatan Partisi’nin çok değerli yöneticilerine bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

AKKUZULUOĞLU; “DÖNEM BİR OLMA DEVRİDİR”

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz olağanüstü şartlar, olağanüstü tedbirleri gerektiriyor. Bugün gündeme getirilen ve Cumhurbaşkanlığı sistemi adı verilen Anayasal teklifinin 18 maddesiyle yapılmak istenen, aslında bir partinin sadece CHP’nin, MHP’nin, AKP’nin ya da Vatan Partisi meselesi olmaktan çıkmış. Milletin meselesi olmuştur. Bu mesele her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının meselesidir. Biz meseleye bu açıdan bakıyoruz ve mevzunun ‘Vatan’ olduğunu gördüğümüz zaman, gerisini teferruat olarak anlıyoruz. Biz bu olaya siyasi açıdan bakmıyoruz. Biz bu meseleye, Türk Milleti’nin ve Türk Vatanı’nın ölüm-dirim mücadelesi olarak bakıyoruz. Türk Milletinin iradesinin tek adama verilmesine karşı çıkacağız. Birlik olmaktan başka yöntem yok. Birliğimiz sağlayamazsak sorunlarımızın çözümlerini bulabileceğimiz bir platform olmayacak” dedi.

Dilek Akşen


birlik-ziyareti Çanakkale chp Vatan Partisi Bu haber 20/01/2017, Cuma günü yayınlandı, 181 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com