Ödül iki yıldır Gündem Gazetesi’nin

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ödül iki yıldır Gündem Gazetesi’nin

Çanakkale Belediyesi tarafından ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nde, her yıl geleneksel olarak verilen ‘Çalışan Gazeteci Ödülü’ dün düzenlenen toplantıda gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Eylem Gözeldere’ye verildi. Geçtiğimiz yıl da gazetemizin kurucularından DHA Büro Şefi Burak Gezen’e takdim edilmişti.

Hediyesi, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından kendisine takdim edilen Gözeldere, yaptığı konuşmada özellikle gazetecilik mesleğini icra etmenin zor olduğu bu zamanlarda baskı altında tutulan bütün gazetecilere de selam gönderdi. İlk olarak hediyesini vermek üzere Gözeldere’yi takdim eden Başkan Gökhan, Gözeldere’nin gazeteciliğe başlama ve gazetecilik mesleğini seçmesi hakkında bilgi vererek; “Eylem Gözeldere Nisan 2014’ten beri Gündem Gazetesi’nde çalışıyor. Şu andaki görevi Gündem Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü… Aslında enteresan bir bölümü var. Kendisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunu. Bu güzel bir meslek ama o basını tercih etmiş. Aslında çok değerli bir meslek. Bu son çağın mesleği… Eskiden istatistiği küçümserdik ama şimdi son yılların en önemli konularından… Kendisi Eceabat’ta oturuyor, anca gelebildi ve aynı zamanda bir hayvan sever. Burada gayet güzel bir çalışma gösteriyor ve emek veriyor. O yüzden bu sene Eylem Hanım’a ödülümüzü veriyoruz. Kendisi gerçekten canla başla çalışan değerli Eylem Gözeldere’ye bu hediyesini takdim ediyoruz” diye konuştu.

BASKI ALTINDA TUTULAN GAZETECİLERE SELAM GÖNDERDİ

Gökhan’ın konuşmasının ardından gazeteciliğe bakış açısını ifade eden gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gözeldere ise;  “Böyle bir hediyeyi beklemiyordum. Teşekkür ederim. Meslekte çok yeniyim. Daha uzun süre emek veren arkadaşlarım var. Hepsinin benden çok daha değerli olduğuna inanıyorum. Mesleğe başladığım, eğitime başladığım günden bu yana kendisi şuan burada olmasa da bir patron-eleman ilişkisinden çok abi-kardeş, usta-çırak ilişkisi ile beni yetiştiren Güngör Yıldız’a çok teşekkür ediyorum. Gazeteci olmak hakikaten zor. Gazeteci aslında tarafsız değil objektif olmalı. Objektiflik ve tarafsızlık karıştırılır. Gazetecilik her zaman kamuoyundan, halktan yanadır. Biz böyle öğrendik. Bu zamanlarda mesleğimizi gerçekten zor icra ediyoruz. Baskı altında olan gazetecilere buradan selam olsun diyorum. Hepimiz için ‘Hayır’lı olsun diyorum. Ödül için de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Gözeldere’ye hediyesi takdim edildi.

Eren Aşnaz


çalışan-gazeteci-ödülü çalışan-gazeteciler-günü Çanakkale eylem-gözeldere gündem gazetesi Bu haber 20/01/2017, Cuma günü yayınlandı, 176 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com