İşadamlarından ortak terör deklarasyonu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İşadamlarından ortak terör deklarasyonu

Çanakkale’deki oda ve borsalar ortak bir deklarasyon yayınlayarak, emniyet güçlerine terör örgütlerine karşı destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Çanakkale İli Oda ve Borsaları tarafından Çanakkale TSO, Çanakkale TB, Biga TSO, Biga TB, Gelibolu TSO’nun katılımıyla terörle ilgili ortak deklarasyon açıklaması yapıldı.
Çanakkale İli Oda ve Borsaları ortak toplantıda, oy birliğiyle alınan karar neticesinde güvenlik konusunda vatandaşı bilgilendirme kampanyası önerildi.

FEHTİ SEKİN UNUTULMADI

Yapılan açıklamada şehit polis Fethi Sekin unutulmadı: “Memleketimizde asimetrik savaşın terör taşeronları, son zamanlarda milletimizi yasa boğan kahpe saldırılar düzenlemişlerdir. Son olarak İzmir Adalet Sarayı’na yapılmak istenen katliama yönelik saldırıyı kahraman polisimiz Fethi Sekin, göğsünü siper ederek önlemiştir.

Şehit Fethi Sekin adı Türk milletinin gönlüne, gönüllerimize altın harflerle kazınmıştır. Memleketimiz ‘Kurtuluş Savaşı’ yıllarındaki gibi büyük bir mücadele içindedir. Devletimizin temsilcilerinin dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ‘İkinci Kurtuluş Savaşı’nı sürdürmektedir. Bu savaşın cephesi de yoktur. Asimetrik olarak terör eylemleriyle devletimize, milletimize saldırılmaktadır. Yurtdışından emir alanlar, terör örgütleri ile kol kola girenler, terör örgütlerine destek olanlar da, onların resmi destekçileriyle sarmaş dolaş olanlar da uzağımızda değillerdir.”

HAİNE ŞAMARINI İNDİRMESİNİ BİLİRİZ

“Türk milleti haine de ona destek verene de şamarını indirmesini bilir. Devletimizin bu büyük savaşında, millet olarak daima arkasında durmanın büyük bir vazife olduğunu biliyoruz. Bu savaşı Türk milleti olarak kazanacağız. Aramızdaki hainleri de temizleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti İkinci Kurtuluş Savaşı’nı da yedi düvele ve onların maşalarına, terör örgütlerine, destekçilerine karşı kazanmasını bilecektir.

Olağanüstü Hal dönemindeyiz. Ancak sivil hayatımızda Olağanüstü Hal ile ilgili özgürlüklerimizde bir eksiklik var mı? İşyerlerimiz açık, okullarımız açık, yollarımızda özgürce geziyor, oradan oraya gidebiliyoruz. Yolumuzu kesen mi var? Devletimiz OHAL’i sivil hayatı aksatmadan yürütüyor.

Bizim dikkat çekmek istediğimiz bir konu var. OHAL döneminde olmamıza rağmen polisimize, jandarmamıza, asayiş güçlerimize yeterli desteği veriyor muyuz? Yoksa onların işlerini yapmalarını engelliyor muyuz? Bu soruları sormalıyız.

Memleketimizin böylesine saldırı altında olduğu dönemde, güvenlik konusundaki hassasiyet üst seviyeye çıkmaktadır. Böylesine dönemlerde devletimizin güvenlik güçlerine, polisimize, jandarmamıza yardımcı olacak şekilde davranmak da bizlerin önemli görevleri arasındadır.

Güvenlik güçlerimizin bizlerin can güvenliği için çalıştıklarını unutmamalıyız. Bu bilinçle onların çalışmalarına kolaylık sağlamalı, kendi davranışlarımıza da bu bilinçle dikkat etmeliyiz.

Can güvenliği konusu şüphesiz ki sokakta, evde, işyerlerinde daha ön plana çıkmıştır. Bu amaçla kişisel davranışlarımızda bu konuya daha çok önem vermeliyiz. Polisimizi, jandarmamızı hiç gereği yokken şüphelendirmeye, onların enerjilerini gereksiz yere harcamalarına sebep olmamalıyız.

VATANDAŞ EMNİYET GÜÇLERİNE DESTEK OLMALI

Elimizdeki poşet, sırtımızdaki çanta kimi zaman emniyet güçlerimizin şüphelenmesine neden olmaktadır. Gerekmedikçe poşet ya da sırt çantası taşımaktan kaçınmalı, güvenlik güçlerimizin işini kolaylaştırmalıyız. Kontrol etmek isteyen emniyet güçlerimize kolaylık göstermeli, onların görevlerini yapmalarından ayrıca mutlu olmalıyız.

Haber Merkezi

 


Çanakkale iş-adamları terör-deklarasyonu Bu haber 20/01/2017, Cuma günü yayınlandı, 166 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com