Belediye binası 10 gün sonra yükselecek

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Belediye binası 10 gün sonra yükselecek

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2016 Yılı IV. Dönem Değerlendirme Toplantısı’nda Çanakkale Belediyesi Strateji Yönetim Koordinatörü Hale Evrim Akman, belediyenin yatırımları kapsamında bir sunum gerçekleştirdi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın Başkanlığında yürütülen toplantıya Daire Müdürleri, Bölge Müdürleri Kaymakamlar ve Belediye Başkanları katıldı. Geçen yılın son dönem yatırımlarının değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda Çanakkale Belediyesi Strateji Yönetim Koordinatörü Hale Evrim Akman, belediyenin yatırımları kapsamında bir sunum gerçekleştirdi.

Atıksu Arıtma Tesisi Solar Çamur Kurutma Ünitesi, Gelincik Hobi Bahçesi, Sağlıklı Yaşam Parkı,  Ata’m Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kültür Evi projelerinin tamamlandığını bildiren Hale Akman Yeşil Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi projesinin %18’lik kısmının tamamlandığını da açıkladı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Can Aksoy’un inşaatı devam eden Belediye Binasının yapımının durup durmadığı noktasında bilgilendirme istemesi üzerine Akman; “Projenin inşaatında herhangi bir gecikme söz konusu değildir. Yeşil Yerel Yönetim Binasının bodrumunun iki katı otopark olarak düzenlenmektedir. Zeminde çalışma var. Dolayısıyla üstten çalışma yok gibi görünüyor. Bu bir algı hatasıdır. 10-15 gün içerisinde üst beton çıkmaya başlanacak. Çalışmalar görülecek” dedi.

“HAFRİYAT ALANI İHTİYACIMIZ VAR”                                           

Aksoy; “İlimizde bir hafriyat döküm alanı var mı? Hızlı kentleşme nedeniyle çok sayıda inşaatımız var. Döküm alanı yokluğu nedeniyle kaçak döküm yapmak durumunda kalanlar var. Lisanslı bir döküm alanına ihtiyaç var” dedi. Hale Evrim Akman da “Gerekli Bakanlıklar ile yazışmalar devam ediyor. Bir tesis olarak yapılacağı için yer arayışı içerisindeyiz” diye cevap verdi. (Dilek Akşen)


çanakkale-belediyesi-straje-koordinatörü dönem-değerlendirme-toplantısı hale-evrim-akman il-koordinasyon-kurulu Bu haber 19/01/2017, Perşembe günü yayınlandı, 134 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com