FETÖ Bağlantılı Usulsüzlük İddiası

6 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

FETÖ Bağlantılı Usulsüzlük İddiası

Çanakkale İl Milli Eğitim Maarif Müfettişler Başkanı Ömer Karabay’ın Muş ilinde arazi ve projelerde usulsüzlük yapmak, FETÖ/PDY terör örgütüne ait şirket üyesi olmak sebebi tutuklanan iki Milli Eğitim Müfettişinden biri olduğu iddia edildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Maarif Müfettişler Başkanı Ömer Karabay, FETÖ/PYD örgütüne üye olmak sebebi ile tutuklanmıştı. Tutuklamanın ‘Muş ilinde gerçekleştirilen hazineye ait okul ve spor tesisi yapmak şartı ile tahsis edilen ancak gerçekleşmeyen projeyi usulsüz müfettiş raporu ile gerçekleşmiş gibi göstermek sureti ile FETÖ/PDY terör örgütüne ait şirket üyesi olmak sebebi’ ile tutuklanan iki Başmüfettişten biri olduğu iddia edildi. Muş haber mecralarında Muş Valiliği tarafından yapılan açıklamalar yer alırken aynı zamanda Çanakkale Yozgatlılar Derneği adına Hayrettin Başol yaptığı yazılı açıklama ile Karabay’ın FETÖ ile ilgilisi olmadığı 2009 yılında Muş da yaşanan inceleme soruşturma kapsamında gözaltına alındığını belirtmişti.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden herhangi bir açıklama yapılmazken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da Muş’ta konuya dair araştırma başlattığı duyumlarının olduğu alınan bilgiler arasında.  (Eren Aşnaz)

 


Çanakkale fetö-pdy il-milli-eğitim manşet ömer-karabay terör usulsüzlük Bu haber 18/01/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 392 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com