Asayiş

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

200 Liralık Öpücük

Çanakkale Merkez Namık Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda, pazarda gördüğü A…A… tanıyormuş gibi yapıp, sarılarak öpen kişi duygu sömürüsüyle 200 lira aldı.  Birkaç saat sonra parayı getireceğini söyledi ve sonrası…

Müşteki A…A… ifadesinde; pazar yerine gittiğini, karşısına 35-40 yaşlarında bir erkek şahsın çıktığını, bu şahsı tanımadığını ama bu şahsın kendisinin elini sıkıp öptüğünü, hal hatırını sorduğunu, O.. Müdürlüğünden Emekli Yüksek Mühendis olduğu için bu şahsın orman köylülerinden biri olduğunu ve kendisini tanıdığını düşündüğünü söyledi. A…A… daha sonra, bu şahsın annesinin şekerden dolayı bacağının kesildiğini protez takıldığını, bugün taburcu edileceğini, 2000 TL masraf çıktığını, 200 TL  ihtiyacı olduğunu, birkaç saat sonra geri verebileceğini söyleyerek kendisinden borç 200 TL aldığını, saat 13:00 olmasına rağmen parayı geri getirmediğini, hastaneye gidip sorduğunda bacağı kesilip protez takılan bir hastanın olmadığını söylediklerini ve dolandırıldığını anladığını belirterek  şikayetçi oldu. Cemal Oral

 

‘Borcu Yoktur’ Kağıdı Yollamamışlar

Çanakkale Merkez Cevatpaşa Mahallesi’nde oturan B…Ö… dolandırıldığını bir ay geçmesine rağmen kendisine ‘borcu yoktur’ kağıdı gelmeyince öğrendi ve karakola başvurdu.

Müşteki B…Ö… ifadesinde; 2016 Kasım ayı içerisinde cep telefonunu arayan ve şu an hatırlamadığı bir numaradan konuşan bayan şahsın kendisine daha önceden başvuru yaptığı ancak sonradan iptal ettirdiği A.. sağlık sigortası ile ilgili olarak iptal ettiği halde 3500 TL ödemesi gerektiğini söylediğini, Bankadan sahibi olduğu ve sonradan iptal ettirdiği kredi kartının bilgilerini ve telefona gelen şifreyi şahsa söylediğini ancak borcu olmadığına dair kağıt yollamadıklarını, bir ay sonra bankadan yeni almış olduğu kredi kartından 3500 TL çekilmiş olduğunu kredi kartı ekstresinde gördüğünü beyan ederek şikayetçi oldu.


Vatandaşa Bıçaklı Saldırı

Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden N…Ü.. adındaki vatandaş gece saat 01:30 civarında evine dönerken bıçaklı saldırıya uğradığını  söyleyip faili meçhul kişiden şikayetçi oldu.

Müşteki N…Ü… ifadesinde, olay saatinde yaya olarak tek başına eve gittiği esnada başında kapüşon takılı olan tanımadığı bir erkek şahısın aniden kendisine vurmaya başladığını, kendisini bir süre darp ettikten sonra cebinden çıkarttığı bıçağı kendisine doğru sallamaya başladığını, bıçak sağ baldırana geldiğini,  şahsın bıçak olan elini tutup şahsı ittirmesi üzerine şahsın kaçtığını beyan ederek şikayetçi oldu.


Trafik Kontrol… ‘Yine Alkol’

Tüm uyarılara ve yaşanan kazalara rağmen alkollü araç kullanımı devam ediyor. Çanakkale Merkez Kemalpaşa Mahallesi’nde trafik ekiplerinin  yapmış olduğu kontrolde şüpheli A…İ…’nin  1.64 promil alkollü olarak araç kullandığı tespit edildi. Şüpheli hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin yapıldığı bildirildi.


“Bir Baktım Ayakkabılar Yok”

Çanakkale Merkez İsmetpaşa Mahallesi’nde oturan E…A…, çiftinin kapı önünde duran kışlık botları çalındı.

Müşteki E…A…  ifadesinde ikamet kapısı önünde bulunan eşi ve kendisine ait iki adet botun çalınmış olduğunu beyanla şikayetçi oldu. Şüphelilerin kimlik tespiti ve yakalama çalışmalarına başlandığı bildirildi. Cemal Oral

 

Kime Güveneceksin ki…

Çanakkale’nin Kepez Beldesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evini zor durumda olduğunu söyleyen vatandaşa kira karşılığı olmaksızın veren ev sahibi Y…Ş…, ödenmeyen faturalar nedeniyle karakola başvurup şikayetçi oldu.

Müşteki  Y…Ş… ifadesinde boş evini yaklaşık 2 ay önce kendisinin önceden tanımadığı ve zor durumda olduğunu söyleyen G…A…’ya kira bedeli almadan ve kontrat yapmadan 1 veya 1.5 aylığına geçici olarak verdiğini, elektrik abonesini üzerine aldığını, su abonesini almadığını, iki ay geçmesine rağmen şüphelinin evden çıkmadığını, kendi adına olan su faturasını ödemediğini, beyan ederek şikayetçi oldu. ‘Güveni kötüye kullanma’ maddesinden işlem yapılan olay sonrası firari şüphelinin yakalanması çalışmalarına başlandığı bildirildi. Cemal Oral


asayiş Çanakkale dolandırıcılık hırsızlık polis Bu haber 18/01/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 150 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com