Hak Yerini Buldu Hocalar Göreve Döndü

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hak Yerini Buldu Hocalar Göreve Döndü

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden sonra sosyal medyada darbeyi övücü paylaşımlarda bulunduğu iddiası ile görevden uzaklaştırılan Eğitim İş ve Eğitim Sen’li öğretmenlerin pazartesi günü görevlerine döneceği bilgisi paylaşıldı. Birçok vatandaş, uzun süredir FETÖ ile hiçbir alakalarının olmadığı belirtilen öğretmenlerin dönüşünü ‘hak yerini buldu’ şeklinde yorumladı.

24 Temmuz günü görevlerinden alınan Eğitim Sen Çanakkale Şube Genel Sekreteri Öğretmen Barış Demir, Eğitim Sen Üyesi Öğretmen Muhittin Tut, Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Öğretmen Ahmet Mantaş’ın görevlerine iade edileceği bilgisi paylaşıldı. Öğrenilen üç isim ile birlikte açığa alınan toplam 15 öğretmenin 16 Ocak tarihinden itibaren okullarında görev yapabilecekleri belirtildi.

VALİ ONAYI BEKLENİYOR

Görevlerine dönecek olan öğretmenlere henüz herhangi bir tebliğin iletilmediği, ancak tebliğin Milli Eğitim Müdürü tarafından imzalandığı ve Vali onayının verilmesi ile pazartesi günü görevlerine dönecekleri bilgisi paylaşıldı. (Eren Aşnaz)


15 Temmuz Çanakkale darbe girişimi eğitim iş eğitim sen Bu haber 16/01/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 166 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com